Wirtualne biuro

Zgodnie z obowiązującym prawem, każda działalność gospodarcza musi posiadać siedzibę. Mam na myśli adres, pod którym firma jest zarejestrowana. Jednakże przychody początkującego przedsiębiorcy nie zawsze pozwalają na wynajem indywidualnego, stacjonarnego biura wraz z obsługą. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą wirtualne biura. Są to to instytucje oferujące wynajem adresu do rejestracji firmy, spółki, fundacji czy stowarzyszenia. Usługi wirtualnego biura polegają na outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu.

Jeśli prowadzisz firmę samodzielnie, uprawiasz wolny zawód lub świadczysz swoje usługi online – wirtualne biuro jako siedziba to najlepsze rozwiązanie. Ponadto może być to również doskonały wybór dla przedsiębiorców, którzy bazują np. na cyklicznych, ale rzadkich spotkaniach z klientami. Coraz więcej takich firm, jak agencje marketingowe, biura podatkowe oraz prawne czy przedsiębiorstwa zajmujące się rekrutacją korzysta z tego typu rozwiązań. Adresy wirtualne wybierają więc mali i średni przedsiębiorcy. Jest to także doskonały wariant dla przedsiębiorstw zagranicznych, które rozpoczynają ekspansję na rynkach obcych. Z tego powodu warto, abyś zapoznał się z ofertą i upewnił się w przekonaniu, że to właściwe rozwiązanie!

Przeczytaj również: Niepotrzebne koszty – jak ich unikać?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Co to jest kod PKD i jak go zadeklarować?
Wirtualne biuro jako siedziba firmy

Wirtualne biuro – zasady działania

Decydując się na wynajem wirtualnego biura otrzymujesz przede wszystkim fizyczny adres, aby móc zarejestrować własną działalność gospodarczą. Dodatkowo dzięki temu masz możliwość prowadzenia pełnej korespondencji za pośrednictwem biura. Usługa wirtualnego biura to przede wszystkim udostępnienie fizycznego adresu w celu rejestracji firmy. Umożliwia to prowadzenie pełnej korespondencji za jego pośrednictwem. Wszelkie działania wykonują pracownicy biura, którzy urzędują stale pod danym adresem. Odbierają przesyłki jednocześnie powiadamiając Cię o ich dostarczeniu. Ponadto wirtualne biura mają w swoich ofertach również wykonywanie skanów listów i natychmiastowe przesyłanie ich do Ciebie, jak odbiorcy. Dodatkowo zapewniają przestrzeń w postaci sal konferencyjnych i biur do prowadzenia spotkań z klientami. Podsumowując, w zależności od wybranej oferty otrzymujesz:

  • adres do rejestracji działalności gospodarczej
  • adres do korespondencji
  • obsługę poczty przychodzącej
  • powiadomienia o poczcie
  • przestrzeń biurową
  • możliwość organizacji spotkań z klientami w siedzibie wirtualnego biura
  • możliwość wykonywania innych czynności biurowych (skanowania, drukowania).
Czytaj  Jak wysłać pismo do urzędu przez internet?

Wynajem wirtualnego biura – zalety

Powstanie wirtualnych biur jest odpowiedzią na potrzeby rynku oraz przedsiębiorców prowadzących własne firmy. Popularność e-biur rośnie, co jest efektem wielu zalet, jakie oferują wirtualne biura.

Oszczędność

Prowadzenie indywidualnego biura dla własnej firmy generuje ogromne koszty. Do zobowiązań miesięcznych posiadania tradycyjnego biura musisz zaliczyć rachunki, opłaty za media, czynsz. Ponadto do kosztów dochodzą wynagrodzenia dla pracowników biurowych, którzy powinni regularnie się doszkalać i poszerzać swoje kompetencje, aby świadczyć dla Ciebie usługi najwyższej jakości. Dodatkowo, jeśli chcesz organizować spotkania, powinieneś liczyć się z kosztami wynajmu sal konferencyjnych. Te wszystkie elementy są ogromnym obciążeniem finansowym.

Dzięki wynajęciu wirtualnego wszystkie wymienione wydatki są eliminowane. Firma ponosi wyłącznie regularną opłatę abonamentową, której wysokość uzależniona jest od wybranych wariantów wchodzących w świadczone usługi. 

Wpisanie opłat w koszty

Jak wspomnieliśmy wyżej, ostateczna cena, jaką poniesiesz w przypadku wirtualnego biura zależy od pakietu usług, który wybierzesz. Jednakże bez względu na to, jakie będą to koszty, możesz w całości wliczyć je w koszty uzyskania przychodu. Dzięki czemu obniżysz należny podatek dochodowy. Bez wątpienia jest to ogromna przewaga wirtualnego biura nad umiejscowieniem siedziby firmy w miejscu zamieszkania. Jeśli, pokój w mieszkaniu jest wykorzystywany na cele prywatne, a jedynie dodatkowo na prowadzenie działalności gospodarczej, wydatki związane z posiadaniem takiego pomieszczenia mają charakter osobisty. Z tego powodu nie możesz wliczyć ich do kosztów uzyskania przychodów.

Kontrole skarbowe poza miejscem zamieszkania

Jeśli zdecydujesz się na oddelegowanie księgowości do wirtualnego biura, urzędnicy Urzędu Skarbowego nie będą Cię niepokoić w mieszkaniu. Ponadto pracownicy wirtualnego biura, przez wzgląd na liczbę zarejestrowanych firm, mają bardzo częsty kontakt z kontrolerami i wiedzą, czego się spodziewać.

Profesjonalna obsługa biura

Inwestycja w wirtualny adres zapewnia firmie wysoce wykwalifikowany personel, który z powodzeniem przejmuje wszystkie obowiązki biurowe. Odbieranie poczty, telefonów oraz inne codzienne działania w biurze mogą zabierać wiele czasu, który w przypadku korzystania z e-biura zostaje zaoszczędzony. Pracownicy wirtualnego biur pozostają z Tobą w stałym kontakcie, przekazując Ci najważniejsze informacje.

Czytaj  Czy jest możliwa rejestracja do VAT z datą wsteczną?
  Dogodna i atrakcyjna lokalizacja

Odpowiednia lokalizacja firmy wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Biura wirtualne znajdują się w centrach miast, co sprawia, że siedziba firmy jest łatwo dostępna dla kontrahentów oraz klientów. Rozpoznawalne adresy zwiększają renomę firmy, przez co budowane jest także zaufanie do świadczonych przez nią usług.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Analiza PEST-czym jest?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czy każdy musi płacić podatek VAT ?

Warte uwagi: Działalność gospodarcza w mieszkaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *