Kredyt

Kredyt obrotowy dla Twojej firmy – Każda firma, aby rozwijać swoją działalność i w ogóle funkcjonować na rynku potrzebuje finansowania zewnętrznego. Takim źródłem finansowania zewnętrznego, jest między innymi kredyt obrotowy , zwany także odnawialnym. Kredyt ten bank udziela przedsiębiorcy, by ten w krótkim okresie czasu, mógł nabyć towar lub półfabrykat do produkcji i potem sprzedał go z zyskiem W tym miejscu polecam Ci inny nasz artykuł o faktoringu – To też jest źródło finansowania działalności.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Dochodzenie pozwem roszczeń dodatkowych między przedsiębiorstwami

Na jakiej podstawie bank udzieli mi kredytu obrotowego?

Kredyt obrotowy dla Twojej firmy – Jest stosunkowo łatwo uzyskać. Bank sprawdza obrót na Twoich kontach firmowych. Dlatego liczą się wszystkie zapłaty faktur przelewem na konto, wszystkie wpłaty od kontrahentów. Bank nie uzna prawdopodobnie prywatnych wpłat na konto firmowe jako obrót. Co ważne kredyt obrotowy nie wymaga zabezpieczenia wierzytelności. Dzieje się tak dlatego, że bank ma świadomość, że udziela Ci doraźnej pomocy finansowej na krótki okres. Okres kredytowania to maksymalnie dwa, trzy lata. Pamiętaj jednak że bank co roku będzie sprawdzał Twoją sytuację finansową i podejmie decyzję, czy dalej udziela Ci kredytu. Dlatego też kredyt ten , nazywamy także odnawialnym. kredyty obrotowe są na pewno tańsze niż zwykłe kredyty konsumenckie. Przez cały okres kredytowania płacisz tylko odsetki dla banku, W wypadku odmowy,przedłużenia linii kredytowej musisz oddać wszystkie pożyczone środki. W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania o faktoringu – to alternatywa dla obrotowego.

Kredyt obrotowy dla Twojej firmy – Kiedy mogę nie uzyskać kredytu obrotowego

Jeśli nie masz obrotu na kontach, który można zweryfikować, będziesz miał spory problem z uzyskaniem pozytywnej decyzji z banku. W takiej sytuacji można taki kredyt zamienić na kredyt ratalny

Czytaj  Jak przygotować się do zawarcia umowy?

Kredyt obrotowy – jak się o niego starać ?

Po pierwsze poszukaj banku, oferującego najlepszą dla Ciebie opcje kredytu, w obecnych czasach możliwości jest wiele. Banki czasem preferują pewną grupę przedsiębiorców, którym chętniej udzielają kredytów – na przykład rolników prowadzących działalność. Po drugie porozmawiaj z doradcą, zapytaj jakie dokumenty musisz złożyć. Zapewne do wniosku o kredyt będziesz musiał dołączyć także wyciągi z konta firmowego potwierdzające uzyskiwany obrót.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Działalność w formie spółki z o.o.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Analiza SWOT - czym jest i kiedy ją stosować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *