Przyznanie leasingu jest efektem końcowym procedury starania się o leasing. Zanim jednak do tego dojdzie, leasingodawca będzie musiał sprawdzić wnioskującego pod kątem tego, czy jest wypłacalny i czy istnieje ryzyko, że nie będzie płacił rat. Jak firmy leasingowe sprawdzają wiarygodność klientów? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak firmy leasingowe sprawdzają wiarygodność klientów jak założyć działalność

Na początku bazy dłużników

W pierwszej kolejności, leasingodawca przeszukuje bazy dłużników, takie jak BIK czy KRD. Jeśli potencjalny klient znajduje się na któreś z tych list, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzyma decyzję odmowną udzielenia leasingu. W takiej sytuacji, można poszukać leasingodawcy, który udziela leasingu pomimo długów. Innym rozwiązaniem jest wzięcie leasingu w procedurze uproszczonej, ponieważ nie obejmuje ona weryfikacji stanu finansów wnioskującego o leasing.

Weryfikacja informacji podanych przez wnioskującego

Leasingodawca będzie sprawdzał firmę wnioskującego, to czy rzeczywiście istnieje. Osoba podała adres i telefon do biura, które prowadzi, a także do swoich ostatnich kontrahentów. Pracownik firmy leasingowej może zadzwonić na któryś z podanych numerów i zweryfikować informacje, czy zgadzają się z rzeczywistością. A zatem pamiętaj, aby podawać tylko prawdziwe informacje. W sytuacji, gdy ostatni klient okaże się być przypadkową osobą, która nic nie wie o współpracy z wnioskującym, można liczyć się z tym, że pojawią się nieprzyjemne konsekwencje i pojawi się konieczność tłumaczenia zaistniałej sytuacji.

Jak firmy leasingowe sprawdzają wiarygodność klientów jak założyć działalność

Jak firmy leasingowe sprawdzają wiarygodność klientów? – Internet

Internet jest ogromnym źródłem informacji, również na temat wnioskującego o leasing. Leasingodawca może sprawdzić firmową stronę internetową (jeśli taka istnieje), poszukać opinii kontrahentów, którzy wcześniej współpracowali z daną osobą. Oprócz tego, będzie mógł sprawdzić czy dana firma istnieje, szukając jej pod konkretnym adresem w Google Street View.

Jeśli wiesz, że będziesz starał się o leasing, wyprzedź niejako kroki leasingodawcy. Oznacza to, że sam możesz sprawdzić czy widniejesz w bazach danych dłużników. Dodatkowo zyskasz czas na podjęcie działań, by usunąć się z nich. Oprócz tego, sprawdź opinie na temat swojej firmy w internecie, być może któryś z kontrahentów napisał o współpracy z Tobą coś pozytywnego lub źle przedstawił sytuacje, niesprawiedliwie oceniając sprawę.

Czytaj  Różnice między leasingiem operacyjnym a finansowym

Przeczytaj o: Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia leasingu

Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Ile trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *