Jak otworzyć placówkę pocztową?

Jak otworzyć placówkę pocztową?

Coraz więcej firm zastanawia się nad tym, by oprócz tradycyjnego sklepu, stać się także placówką pocztową. Ma to związek z przepisami prawnymi zakazującymi handlu w niedzielę. Przepisy prawne dopuszczają jednak pewne wyjątki. Jakie? – Spod zakazu prowadzenia działalności handlowej w niedzielę wyłączone są właśnie placówki pocztowe. Jak otworzyć placówkę pocztową?. Przeczytaj artykuł do końca.

Agentem pocztowym może zostać każdy przedsiębiorca. Musisz w ramach umowy agencyjnej z Pocztą Polską zobowiązać się do zawierania umów na świadczeniu usług w imieniu Poczty Polskiej S.A. Poczta oczywiście zapewnia wszelkie materiały szkoleniowe i szkolenia dla agentów. Co ważne oprócz świadczonych usług możesz prowadzić inną działalność gospodarczą.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Wady prowadzenia działalności w mieszkaniu

Jakie wymagania musisz spełnić by zostać agentem Poczty Polskiej.

Wymagania są niewielkie. Musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Co ważne musisz posiadać tytuł prawny do lokalu. Umieć posługiwać się komputerem w stopniu podstawowym. Poczta wymaga także sumienności i samodyscypliny. Co ważne musisz przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Potrzebne będzie także zaświadczenie, że jesteś płatnikiem podatku VAT.

Jak pomaga Poczta Polska?

Przede wszystkim Poczta dostarczy Ci oprogramowanie, gdzie będziesz rejestrować paczki. Poczta zapewnia także, sprzęt eksploatacyjny niezbędny do realizacji usług pocztowych. Mówimy tutaj o datownikach, czy wagach listowo – paczkowych oraz nadawcze skrzynki pocztowe. Dostaniesz także materiały marketingowe. Model biznesowy przypomina franczyzę – choć w istocie nią nie jest. Umowy agencyjne zawierane są w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych lub Regulaminu udzielania zamówień w Poczcie Polskiej S.A. Informacje dotyczące przetargów na prowadzenie agencji pocztowych można znaleźć w zakładce „Przetargi”.

Podstawą współpracy agencyjnej jest umowa agencyjna opiera się ona o przepisy Kodeksu cywilnego Poczta przygotowała dla agentów stały wzór umowy. Umowa agencyjna określa m.in.:

  • zakres usług świadczonych w agencji pocztowej,
  • godziny pracy agencji,
  • wykaz wyposażenia,
  • sposób rozliczeń
  • stawki prowizji dla agenta.
Czytaj  Jak zamknąć rok prowadząc KPiR?

W zależności od tego jakie usługi wykonujesz możesz liczyć na wynagrodzenie prowizyjne. Co ważne Poczta Polska oferuje także gwarantowaną kwotę miesięcznego wynagrodzenia. Pamiętaj, że kwota gwarantowana ustalana będzie indywidualnie i nigdy nie sumuje się z prowizją. Poczta wypłaci Ci zawsze kwotę wyższą.

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Instagram Banner

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Czytaj  Jak uzyskać numer REGON dla spółki cywilnej?

Jak otworzyć placówkę pocztową? – Ile musisz zainwestować, by zacząć?

Koszty inwestycyjne są niewielkie, – jeśli masz własny lokal. Ważne byś nie wynajmował lokalu, bo to generuje dodatkowe koszty. Musisz doliczyć niewielkie koszty remontu. Pamiętaj, że otwierając agencję pocztową, należy złożyć weksel in blanco na rzecz Poczty Polskiej, jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń z tytułu dostarczenia do placówki pocztowej wyposażenia..

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jak zamknąć rok prowadząc KPiR?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Całkowity koszt zatrudnienia pracownika – analiza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *