Franczyza - popularny pomysł na biznes

Franczyza – popularny pomysł na biznes. Franczyza, to forma współpracy biznesowej pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą, na podstawie umowy nienazwanej.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Wybieram franczyzę - jak to zrobić?

Wielu z nas chciałoby przejść z etatu na własną działalność, ale nie bardzo wiedzą jak to zrobić. Czym się zająć ? Tutaj z pomocą przychodzi właśnie franczyza. Jak wcześniej wspomniałam franczyza to forma współpracy biznesowej pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Warunki i zasady tej współpracy opierają się o postanowienia umowy. Na zasadach franczyzy mogą działać sklepy, restauracje, a także placówki bankowe. Znamy również franczyzy firm kurierskich czy operatorów komórkowych. Proszę zwrócić uwagę że franczyza niweluje barierę wejścia na rynek. Samodzielne wejście do niektórych sektorów, bywa przecież czasem niemożliwe lub trudne. Czy stać cię, aby założyć własny bank ? Zapewne nie, ale dzięki franczyzie możesz otworzyć własną partnerską placówkę bankową. To oczywiście tylko jeden z przykładów. Franczyza – popularny pomysł na biznes. Dlaczego? Bo franczyzodawca daje Ci sprawdzony w praktyce, przetestowany w trudnych warunkach gospodarczych, pomysł.

Co jeszcze zyskujesz? Wsparcie merytoryczne oraz konieczne zaplecze techniczne. Dla wielu osób jest to przecież bezcenne. Co więcej masz prawo używać marki i znaku towarowego franczyzodawcy. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że duże, silne marki przyciągają klientów, jak magnes. Ale to nie wszystko. Co ważne franczyzodawca ujawnia Ci tajemnice dochodowości swojego biznesu. Zatem daje Ci swoje ”know how”. Innymi słowy daje wiedzę praktyczną jak prowadzić firmę, w danej branży.

Franczyza – popularny pomysł na biznes. Obowiązki franczyzobiorcy

Ty natomiast zobowiązujesz się do promowania marki franczyzodawcy i do przestrzegania zasad prowadzenia biznesu. Biznes musisz bowiem prowadzić, według dostarczonego przez franczyzodawcę modelu biznesowego oraz określonego know-how. Musisz także przestrzegać innych ustaleń umowy.Dlatego zachęcam Cię do przeczytania naszego artykułu: ”Co powinna zawierać umowa franczyzy”

Czytaj  Udział w przetargu - krok po kroku

Abyśmy mogli mówić, o franczyzie, powielany pomysł musi być sprawdzony. Musimy także móc powtórzyć ten model na innej jednostce gospodarczej. Franczyzodawca zawsze korzysta bowiem z efektu skali. Jeśli zatem, nie masz pomysłu na biznes, być może Twoim pomysłem będzie franczyza

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Sposoby zawierania umów w obrocie gospodarczym

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *