Plusy i minusy działalności gospodarczej

Zanim założysz działalność gospodarczą musisz przeanalizować wszystkie “za” i “przeciw”. Jakie są zatem plusy i minusy działalności gospodarczej? Spróbujemy w tym artykule odpowiedzieć na to pytanie.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Rejestr akcjonariuszy w Prostej Spółce Akcyjnej

Plusy bycia swoim własnym szefem.

Zacznijmy od tej przyjemniejszej części artykułu Pomyślmy – jakie mogą być plusy prowadzenia własnego biznesu. Po pierwsze, sam decydujesz czym się zajmujesz, jaki charakter ma działalność. Sam decydujesz również ile czasu poświęcisz na pracę, Po drugie bez wątpienia prowadząc własną działalność zarobisz więcej niż na etacie, umowie zlecenie czy o dzieło. Kolejną ważną kwestią jest Twoja osobowość. Jeśli nie lubisz wykonywać poleceń innych, być może własna działalność jest właśnie dla Ciebie.

Czasem bywa tak, że własna działalność to jedyna możliwość zarobkowania. Zwłaszcza w sytuacji kiedy długo nie możesz znaleźć pracy, wtedy w porównaniu z bezrobociem własna działalność jest niewątpliwym plusem. Są także takie zawody, w których większość ludzi pracuje w oparciu o własną działalność. Mówimy tu o tak zwanych “wolnych zawodach” Takich jak fotograf, artysta malarz, grafik komputerowy” Trudno oczekiwać, by artysta malarz lub pisarz pracował od 8 do 16 na jakimś etacie, jak urzędnik. Uwarunkowania ich pracy niestety nie pozwalają na pracę, w której zarządza ktoś inny.

Jak już wspomniałam, ważną rolę odgrywają tu aspekty natury psychicznej, kwestie psychiki. Silne i kreatywne osobowości częściej wybierają własny biznes. Wydaje się również, że osoby bardziej skłonne do ryzyka, częściej wybiorą własną działalność. Jeśli profil osoby, który przedstawiliśmy pasuje do Ciebie – przeczytaj nasz artykuł, “Jak założyć firmę on-line”

Czytaj  Czy każdy musi płacić podatek VAT ?

Warto też dodać, że prowadzenie własnej firmy zapewnia prestiż społeczny. Jest się postrzeganym jako osoba lepiej sytuowana.

Plusy i minusy działalności gospodarczej – naciskiem na minusy

W firmie podejmujesz wszystkie decyzje operacyjne. Borykasz się z biurokracją i wszelkimi kwestiami prawno- podatkowymi, których często możesz nie rozumieć Jeśli zdecydujesz się na własną działalność musisz liczyć się z ponoszeniem obciążeń finansowych, choćby z tytułu zatrudnienia pracowników. Musisz mieć świadomość, że zatrudniając ludzi do pracy, częściowo odpowiadasz za sferę materialną ich życia.

Prowadzenie własnej firmy łączy się często z wieloma sytuacjami stresowymi. Tutaj błąd może kosztować Cię utratę części majątku Ponadto nienormowany czas pracy na początku może wydawać się korzystny, ale często oznacza to utratę work-life-balance. Jeśli nie umiesz zarządzać kompetencjami swoich swoich pracowników i delegować zadań, własna firma będzie dla Ciebie dużym obciążeniem fizycznym.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Działalność w formie spółki komandytowej

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Działalność gospodarcza na emeryturze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *