Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, która nie jest ubezwłasnowolniona to bez przeszkód możesz otworzyć działalność gospodarczą. Aby to zrobić, nie musisz wychodzić z domu. Nowoczesne narzędzia umożliwiają wypełnienie wniosku do wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) i tym samym założenie własnej firmy online. Warunkiem jest posiadanie dostępu do internetu. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się jak założyć firmę online.

Jak założyć firmę online jak założyć działalność

Jak założyć firmę online? – Przed wypełnieniem wniosku

Założenie firmy online jest bezpłatne. Zanim wejdziesz na stronę, na której znajduje się wniosek CEIDG, przygotuj informacje, które na pewno będą Ci potrzebne. Do tych informacji należą:

  • nazwa firmy (pamiętaj, że musi zawierać Twoje imię i nazwisko),
  • data rozpoczęcia działalności,
  • numery: PESEL, NIP i REGON (jeśli już je posiadasz),
  • miejsce zamieszkania oraz adres pod którym będzie wykonywana działalność gospodarcza (jeśli nie chcesz, aby Twoja działalność była zarejestrowana pod Twoim adresem prywatnym oraz nie jesteś przygotowany na początku swojej drogi jako przedsiębiorca na inwestycję we własne biuro, skorzystaj z usług Wirtualnego Biura)
  • numery PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności), które mówią o rodzaju Twojej działalności (pamiętaj, aby je dobrze dobrać, klasyfikację kodów PKD znajdziesz tutaj).

Oprócz tego wypełniony już wniosek będziesz musiał podpisać. Tę czynność możesz zrobić w następujący sposób:

  • online – zatwierdzasz Profilem Zaufanym (założysz go bezpłatnie online tutaj),
  • online – potwierdzasz podpisem kwalifikowanym,
  • osobiście lub przez pełnomocnika w urzędzie w przeciągu 7 dni od wypełnienia wniosku.
Jak założyć firmę online jak założyć działalność

Wypełnij wniosek

Aby założyć firmę, konieczne jest, aby wypełnić wniosek CEIDG. Znajdziesz go na stronie www.biznes.gov.pl. W pierwszej kolejności, aby założyć firmę, konieczne jest założenie specjalnego konta, które potwierdzisz podpisem elektronicznym. Kolejno, na adres e-mail podany podczas zakładania tego konta otrzymasz link aktywacyjny do założonego konta. Po aktywacji, zaloguj się i wypełnij formularz CEIDG-1. Po wypełnieniu wszystkich pól, sprawdź czy dobrze wypełniłeś wszystkie dane. Następnie podpisz wniosek Profilem Zaufanym bądź podpisem kwalifikowanym i wyślij. Pamiętaj, jeśli nie posiadasz któregoś z wyżej wymienionych podpisów to w przeciągu 7 dni od wypełnienia wniosku udaj się z otrzymanym kodem do odpowiedniego urzędu gminy. Kod przekaż urzędnikowi, a on dopełni wszystkich formalności. Podpisany na miejscu przez Ciebie wniosek zostanie przekazany do CEIDG.

Czytaj  Czy można zlikwidować spółkę z długami ?

Pamiętaj, podczas rejestracji firmy możesz wybrać jeden ze sposobów opodatkowania Twojej działalności. Jeśli nie dokonasz innego wyboru, to domyślnym sposobem opodatkowania będzie według skali podatkowej. Przeczytaj poniższe artykuły.

Formy opodatkowania dochodów – Skala podatkowa

Forma opodatkowania dochodów – Podatek liniowy

Formy opodatkowania dochodów – Karta podatkowa

Formy opodatkowania dochodów – Ryczałt

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Odpowiedzialność materialna pracownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *