jak założyć działalność

Nie w każdym przypadku, wnioskowanie o leasing kończy się jego przyznaniem. Istnieje wiele powodów nie udzielenia leasingu. W dzisiejszym artykule przedstawimy najczęstsze przyczyny. Być może będzie to dla Ciebie cenną wskazówką, jeśli właśnie starasz się o leasing. Podpowiemy również, co zrobić w danym przypadku, aby poradzić sobie z problemem.

Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia leasingu jak założyć działalność

Obecność w bazach dłużników i zła historia w BIK

Jeśli jesteś dłużnikiem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie otrzymasz leasingu. Firmy podchodzą z dużą nieufnością do takich klientów. O ile złej historii w Biurze Informacji Kredytowej nie można zmienić (chyba, że spłaciłeś swoje zobowiązania lub nie są one zgodne ze stanem faktycznym), to na bazy dłużników możemy coś poradzić. Każda osoba ma prawo sprawdzić czy jest obecna w na listach wierzycieli w BIK (ale także w KRD, Big InfoMonitor, baza Erif, Krajowej Informacji Dłużników Telekomunikacyjnych). Jeśli wiesz, że będziesz się starał o leasing, najprościej mówiąc – sprawdź się w BIK. Jeśli okaże się, że widniejesz jako wierzyciel, zyskasz więcej czasu na działanie. Być może jesteś tam z powodu mandatu, który już dawno zapłaciłeś lub możesz uregulować zadłużenie i tym samym zniknąć z bazy dłużników.

Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia leasingu – Brak zdolności leasingowej

Jest to najczęstszy powód odmów leasingu. Może być spowodowany np. zbyt małą sprzedażą lub zbyt dużymi zobowiązaniami. Wyjściem z sytuacji może być wzięcie leasingu uproszczonego. Z tego względu, że cała procedura przyznania leasingu jest pozbawiona rzeczy związanych z dostarczeniem różnych dokumentów mówiących o kondycji finansowej przedsiębiorstwa, a także nie odbywa się późniejsza, drobiazgowa weryfikacja przedstawionych materiałów, dużo łatwiej go dostać. Jednakże minusem tego rozwiązania jest konieczność wniesienia większego czynszu inicjalnego.

Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej?

Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia leasingu jak założyć działalność

Niewiarygodny sprzedawca

Czasem brak akceptacji wniosku leasingowego, może mieć związek z dostawcą przedmiotu umowy. Firmy leasingowe najczęściej akceptują tylko oficjalnych dealerów, sprawdzonych sprzedawców czy dystrybutorów. Aby uniknąć odmowy, wybierz wiarygodnego kontrahenta. Jeśli natomiast jest to jedyny, który posiada w swoim asortymencie dany przedmiot, dołącz taką informację do wniosku o leasing.

Czytaj  Protokół odbioru do leasingu - wszystko co musisz wiedzieć

Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia leasingu – Nietypowy lub za stary przedmiot leasingu

Przedmioty leasingu, które po jego zakończeniu nie zostają wykupione, są sprzedawane przez firmę leasingową. Przedmioty, które są bardzo nietypowe lub zbyt stare zostaną niechętnie sfinansowane podczas pierwszej współpracy z małą firmą. Trochę inaczej wygląda sytuacja, jeśli podpisujesz kolejną umowę leasingową w tej samej firmie. Wyjściem z tej sytuacji jest poszukanie innej firmy, dla której wybrany przez Ciebie przedmiot nie będzie barierą do uzyskania leasingu.

Przeczytaj o: Jakie dokumenty potrzebne są do zawarcia umowy leasingu?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jak radzić sobie z trudnymi klientami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *