jak założyć działalność

Leasing to bardzo korzystania forma finansowania inwestycji i zakupów w przedsiębiorstwie lub w życiu prywatnym. Większość firm leasingowych, udziela go w dwóch trybach procedur, standardowej oraz uproszczonej. Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej? I kto może go wziąć? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

jak założyć działalność Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej

Leasing standardowy a uproszczony

Przed wydaniem decyzji o przyznaniu leasingu w procedurze standardowej, leasingodawca szczegółowo sprawdza przedsiębiorcę pod względami wiarygodności finansowej. Z tego powodu, obowiązkiem przedsiębiorcy jest dostarczenie odpowiednich dokumentów. Mogą to być np. deklaracje podatkowe lub majątkowe, oświadczenia o stanie zobowiązań finansowych. Z kolei leasingodawca sprawdza przyszłego leasingobiorcę w różnych bazach dłużników, takich jak: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Krajowy Rejestr Długów (KRD), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG). W przypadku leasingu uproszczonego, pomijana jest cała kwestia związana ze sprawdzeniem zdolności kredytowej i kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Oznacza to, że przedsiębiorca nie musi przedstawiać żadnych dokumentów traktujących o wysokości przychodów firmy, deklaracji podatkowych i majątkowych. Brak weryfikacji dokumentów przez leasingodawcę sprawia, że sama decyzja o przyznaniu leasingu wydawana jest dużo szybciej, a formalności są znaczenie mniejsze.

Kto może wziąć leasing uproszczony?

Na samym początku należy wspomnieć, że z powodu braku weryfikacji kapitałowej, to rozwiązanie przeznaczone jest głównie dla przedsiębiorstw lub osób prywatnych, które mają pozytywną historię kredytową oraz dobrą kondycję finansową. Każda z firm udzielających leasingu ma własne zasady przyznawania go. Większość z nich, leasing uproszczony udziela firmom działającym już na rynku od jakiegoś czasu. Z tego powodu firmy dopiero startujące lub otwarte pare miesięcy wcześniej mogą mieć problem ze zdobyciem takiego finansowania.

Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej jak założyć działalność

Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej? – Leasing uproszczony a opłata początkowa

Wysokość wpłaty początkowej to element, który różni leasing standardowy od uproszczonego. W przypadku leasingu uproszczonego opłata ta jest stosunkowo wyższa i w zależności od firmy wynosi nawet do 30% wartości netto leasingowanego przedmiotu. Wysoka opłata jest konsekwencją braku weryfikacji stanu majątkowego i tym samym zabezpiecza interes firmy leasingowej.

Czytaj  Leasing sprzętu IT

Przeczytaj o: Co można wziąć na leasing uproszczony?

Czy można spłacić leasing wcześniej?

Ile trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Ubezpieczenie pomostowe kredytu hipotecznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *