jak założyć działalaność

W zależności od tego, co chcesz wziąć na umowę leasingu, cała procedura przyznania go, będzie trwała od kilku dni, do nawet kilkunastu tygodni. W całym przedsięwzięciu biorą udział trzy strony – leasingobiorca, leasingodawca oraz dostawca przedmiotu. Ważne jest, aby przepływ informacji pomiędzy stronami był szybki, a także, aby sprawnie reagować na wszystkie wiadomości. Jeśli zależy Ci na czasie, istnieje kilka sposobów, które w tym pomogą przyspieszyć procedurę leasingu. Przeczytaj artykuł do końca, a dowiesz się więcej.

jak założyć działalność Jak przyspieszyć procedurę leasingu

Sprawdź wniosek i przygotuj wszystkie dokumenty

Sprawdzenie wniosku po wypełnieniu, choć wydaje się być oczywistością, to często bywa pomijane. W przypadku jakiejkolwiek pomyłki, leasingodawca będzie kontaktował się z leasingobiorcą w celu wyjaśnienia błędu, co wydłuży czas trwania procedury leasingu. Aby zatem uniknąć takiej sytuacji – sprawdź wniosek po uzupełnieniu go. Następnie upewnij się czy posiadasz wszystkie wymagane dokumenty i zaświadczenia.

Jak przyspieszyć procedurę leasingu? – Skontaktuj się z dostawcą przedmiotu

Opóźnienie w procedurze leasingu może pojawić się, gdy dostawca przedmiotu umowy nie wyśle wszystkich odpowiednich dokumentów. Aby jednak wszystko płynnie i sprawnie zostało przekazane przez dostawcę przedmiotu, skontaktuj się nim. Przekaż informacje, jakie dokumenty ma wysłać do leasingobiorcy (zazwyczaj jest to faktura proforma, faktura właściwa oraz dokumenty do rejestracji przedmiotu leasingu). Możesz także powiedzieć, że sprawa jest dla Ciebie pilna i prosisz o szybkie reagowanie na wiadomości od Twojego leasingodawcy.

Przejmij kontakt z rzeczoznawcą

Jeśli Twoja umowa leasingowa jest na używane auto lub przedmiot wymagający wyceny, weź na siebie skontaktowanie się z rzeczoznawcą. Dopilnuj szybkiego terminu oględzin, a także, aby wycena została sporządzona i wysłana w odpowiednim czasie.

jak założyć działalność Jak przyspieszyć procedurę leasingu

Jak widać, istnieją sposoby, aby przyspieszyć procedurę leasingu. Przede wszystkim należy zadbać, żeby każda ze stron przekazała komplet wymaganych dokumentów (leasingobiorca do leasingodawcy oraz dostawca przedmiotu do leasingodawcy). Równie istotne jest sprawne odpisywanie na maile (i np. dosyłanie brakujących elementów lub udzielanie odpowiedzi), tak aby strona, która otrzyma odpowiedź mogła jeszcze w tym samym dniu roboczym wykonać dalsze kroki w procedurze leasingu.

Czytaj  Jakie są możliwości kredytu dla firmy jednoosobowej? CZ. 1

Przeczytaj o: Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej?

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę leasingową?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jakie są możliwości kredytu dla firmy jednoosobowej? CZ. 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *