jak założyć działalność

Myśląc o założeniu firmy łatwiej skupiać się na przyszłych profitach i na tym jak dobrym pomysłem jest nasz projekt niż na ewentualnych porażkach oraz tym, co może pójść źle. Niemniej, druga strona medalu jest równie ważna, a poznanie najczęstszych błędów nowych firm, pomoże uchronić Cię przed ich powtórzeniem. Na wypadek gdyby rzeczy okazały się inne niż w pierwotnych założeniach, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę zawczasu. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się jakie są najczęstsze błędy nowych firm.

Najczęstsze błędy nowych firm jak założyć działalność

Niedostateczne fundusze

Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś myśleć o założeniu firmy, to wiesz, że poza samym pomysłem, ważne jest jego sfinansowanie. Nie jest to duży problem, pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednimi ku temu zasobami. W przeciwnym razie kluczowe jest pozyskanie funduszy. Wbrew pozorom nie jest to zadanie aż takie trudne, obecnie na rynku istnieje wiele instytucji pomagających młodych przedsiębiorcom. Są to różnego rodzaju startupy, anioły biznesu oraz systemy grantowe, lub pożyczkowe. Inwestorzy jednak nie szukają startupów, i to Ty musisz się do nich zgłosić i przekonać ich do swojego pomysłu. To zadanie nie należy już do najłatwiejszych i należy się do niego odpowiednio przygotować. W rezultacie tego jak przebiegnie takie spotkanie, uzyskasz albo nie fundusze na swój cel, który powinien zostać wcześniej dokładnie nakreślony. Jest to o tyle ważne, że nawet najlepszy projekt, bez odpowiednio finansowania, może nie powstać. Nie mówiąc o jego długotrwałym funkcjonowaniu.

Najczęstsze błędy nowych firm jak założyć działalność

Najczęstsze błędy nowych firm – Brak wyraźnej strategii

Kolejnym błędem jest myślenie, że jakoś to będzie i w końcu wszystko się ułoży, skoro zdobyliśmy, lub mamy fundusze, to teraz prosta droga do sukcesu. Otóż nie. Brak wyraźnej strategii działania, mimo posiadanych środków, może być przyczyną szybkiego i rychłego upadku. W tym przypadku ważne jest, aby określić cele, zbadać rynek i odpowiednio te środki alokować. Bez względu na to czym Twój biznes ma się zajmować, Ty musisz zająć się myśleniem całościowym, uwzględniać różne czynniki i zmienne, przewidywać i testować. Nie tylko rysować plan działania A, plan B, ale też znaleźć drogę awaryjną na wypadek, gdyby plany te okazały się niewystarczające. Nie zapominaj przy tym o dobrym marketingu i zatrudnieniu ludzi, którzy będą służyć Ci fachową pomocą, lub energią do działania. Wbrew pozorom nadmierny optymizm może szkodzić, co ważniejsze, nic optymistycznego nie przynosząc w rezultacie.

Czytaj  Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS?

Przeczytaj o:

Analiza SWOT – czym jest i kiedy ją stosować?

Macierz McKinseya (Macierz GE)

Jakie są możliwości kredytu dla firmy jednoosobowej? CZ. 1

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Leasing dla lekarza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *