jak założyć działalaność

Wiele firm o ugruntowanej pozycji na rynku oraz dobrej kondycji finansowej decyduje się na wzięcie leasingu w procedurze uproszczonej. Ten sposób jest zdecydowanie najszybszą możliwością otrzymania leasingowanego przedmiotu, a także charakteryzuje się bardzo małą ilością wymaganych dokumentów. Jednakże niestety nie wszystkie towary przyznaje się w tej formie leasingu. Co zatem można wziąć na leasing uproszczony? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Co można wziąć na leasing uproszczony jak założyć działalność

Na czym polega leasing uproszczony?

Najprościej mówiąc, w leasingu uproszczonym pomijana jest kwestia związana ze sprawdzeniem stanu finansowego przedsiębiorstwa. Tym samym cała procedura przyznania leasingu składa się z minimum formalności, a samą decyzję otrzymuje się nawet w przeciągu paru godzin. Z drugiej strony, leasing o uproszczonej procedurze charakteryzuje się wyższą opłatą początkową. Opłata początkowa jest kosztem jednorazowym i niezależnym od opłacanych rat leasingowych. Jej celem jest zabezpieczenie firmy leasingowej przed niewywiązaniem się z umowy przez przedsiębiorcę. Z tego powodu nie podlega zwrotowi.

Co można wziąć na leasing uproszczony jak założyć działalność

Co można wziąć na leasing uproszczony?

Każda z firm leasingowych ma własne zasady postępowania, jednakże zazwyczaj na leasing uproszczony można wziąć popularne środki trwałe, na które jest duże zapotrzebowanie. Chodzi tu o zabezpieczenie interesu firmy leasingowej. W razie problemów ze spłatą rat, przedmiot leasingowany zostanie sprzedany. Podobnie wygląda sprawa w sytuacji, gdy leasingobiorca nie będzie chciał wykupić przedmiotu. Jak łatwo się domyślić, firmie leasingowej w obu przypadkach będzie zależało na sprzedaniu przedmiotu leasingu. Nastąpi to na pewno dużo szybciej w przypadku towaru o dużym popycie niż takim, który jest unikalny i cieszy się małym zainteresowaniem. Poza tym, ważny jest stan przedmiotu, który będzie leasingowany. Firmy leasingowe w przypadku procedury uproszczonej wymagają, aby przedmiot był nowy lub używany przez krótki czas i zachowany w bardzo dobrym stanie (również wizualnym).

Leasing uproszczony a zawody powszechnego zaufania

Wiele leasingodawców ma w swojej ofercie przygotowaną opcję dla osób wykonujących zawody powszechnego zaufania. Zaliczyć do nich możemy np. lekarzy różnych specjalizacji, informatyków czy prawników. W takim przypadku mogą się oni starać o leasing uproszczony na sfinansowanie urządzeń niezbędnych do pracy.

Czytaj  Czy można spłacić leasing wcześniej?

Przeczytaj o: Na czym polega leasing w procedurze uproszczonej?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Przekroczony limit i zmiana statusu podatnika z nievatowca na vatowca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *