Karta podatkowa - co się zmieni

Jak się pewnie orientujesz karta podatkowa jest najprostszą formą rozliczenia się z urzędem skarbowym, gdy prowadzisz własną działalność gospodarczą. W tym wpisie zaprezentujemy Ci istotne zmiany dotyczące opłacenia podatku dochodowego w tej właśnie formie. Zmiany, które przewiduje rząd w Nowym Polskim Ładzie zostały już przegłosowane. Zaczną obowiązywać z dniem 1 stycznia 2022 roku, Karta podatkowa – co się zmieni w Nowym Polskim Ładzie? – Przeczytaj ten artykuł do końca, aby się dowiedzieć.

Przypomnijmy, że niekwestionowaną zaletą jest to, że co miesiąc przedsiębiorca wpłaca do urzędu skarbowego określoną sumę. Kwota ta jest podawana przez naczelnika urzędu skarbowego. Nie musisz zatem składać zeznań podatkowych, czy prowadzić ksiąg rachunkowych. Co ważne nie musisz wpłacać zaliczek na poczet podatku dochodowego. Co więcej na koniec roku złożysz tylko coś w rodzaju rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne.

W tym miejscu zachęcam Cię także do przeczytania innego naszego artykułu – Kto wystawia fakturę ze stawką ZW?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Formy prawne działalności gospodarczej

Kiedy możesz się rozliczać na podstawie karty podatkowej

  • Gdy wykonujesz działalność w zajmującą się handlem detalicznym, chodzi tutaj przede wszystkim o handel żywnością napojami i papierosami.
  • Jeśli Twoją działalność można zdefiniować jako twórczą lub twórczo – usługową. Co to oznacza? Jest to działalność związana z kulturą i rozrywką.
  • Może być to także działalność transportowa, którą wykonujesz za pomocą jednego samochodu, czyli na przykład mówimy tutaj o małej firmie przeprowadzkowej
  • Na podstawie karty możesz rozliczać się także wtedy gdy prowadzisz działalność edukacyjną albo gastronomiczną.

Musisz zatem prowadzić działalność w bardzo niewielkiej skali, przynoszącą także niewielkie dochody. Wymieniliśmy tylko niektóre przykłady. Cały zakres znajdziesz oczywiście w ustawie

Czytaj  Ulga na zabytki
Karta podatkowa - co się zmieni

Co się zmieni od stycznia 2022?

Osoby, które do tej pory rozliczały się na właśnie na podstawie karty podatkowej będą mogły pozostać przy tej formie opodatkowania. Jeśli jednak założysz działalność właśnie w 2022 roku nie będziesz już mógł wybrać takiej możliwości.Karta podatkowa – co się zmieni ? Karta podatkowa znika z katalogu form opodatkowania w 2022 roku.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kontrola podatkowa w firmie

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Podatek liniowy – czy to się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *