Ulga termomodernizacyjna

Czym jest ulga IPO ? Jest zachętą do tego, aby firmy wchodziły na różnego rodzaju giełdy. Ulga dotyczy zarówno tych firm, które wejdą na rynek regulowany jak i rynek alternatywny. Ulga ma dawać możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na obsługę wejścia na giełdę.

Podstawę opodatkowania będą obniżały o 150% wydatki na przygotowanie prospektu emisyjnego. Zaliczyć tutaj można wszelkiego rodzaju opłaty notarialne, sądowe, skarbowe czy giełdowe. Do kosztów uzyskania przychodu możesz także zaliczyć koszty publikacji ogłoszeń, jakich wymaga prawo

Po drugie podstawę opodatkowania będą obniżały także koszty związane z doradztwem prawnym, podatkowym i finansowym Koszty nie mogą przekroczyć 50.000 złotych. Wtedy ulga będzie wynosiła 50%. Bez uwzględnienia podatku VAT.

Czym jest ulga IPO ?

Mówimy tutaj o wydatkach, które ponosimy bezpośrednie na wykonanie pierwszej publicznej oferty, z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym bądź alternatywnym

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu. – Zalety prowadzenia działalności w mieszkaniu

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Abolicja podatkowa zlikwidowana

Kto będzie mógł korzystać z ulgi ?

Odliczenia dokonujemy za rok podatkowy, w którym po raz pierwszy przygotowywaliśmy ofertę akcji. Pamiętajmy, że odliczyć możemy wyłącznie wydatki poniesione w związku z tą konkretną ofertą w danym roku podatkowym. Może to być także rok poprzedzający. Nie później jednak niż do dokonania pierwszej oferty.

Ulga IPO z pewnością sprawi, że debiut na rynku giełdowym, zwłaszcza na rynku alternatywnym będzie tańszy. Dotychczas barierą wejścia na giełdę dla wielu firm, były właśnie koszty przygotowania prospektu i koszty związanych z tym usług doradczych. Wadą wprowadzenia takiej ulgi może spowodować pojawienie się na giełdzie spółek, których jakość jest niższa. Jeśli przedsiębiorcy zainwestują w słabe podmioty może to oznaczać utratę kapitału , a w konsekwencji utratę zaufania do polskiej giełdy.

Czytaj  Oskładkowanie umowy o dzieło - Jakie są plany?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Abolicja podatkowa zlikwidowana

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czym jest ulga konsolidacyjna? - Nowy Ład

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *