Jeśli planujesz otwarcie własnej firmy i zastanawiasz się nad jej prowadzeniem we własnym mieszkaniu lub domu, to w tym artykule dowiesz się jakie są zalety takiego rozwiązania. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się jakie są zalety prowadzenia działalności w mieszkaniu.

Umiejscowienie swojej działalności gospodarczej we własnym mieszkaniu lub domu ma także wady. Zajrzyj do naszego kolejnego artykułu, który jest poświęcony temu tematowi. Wady prowadzenia działalności w mieszkaniu

zalety prowadzenia działalności w mieszkaniu jak założyć działalność

Co zrobić na początku?

Chcąc prowadzić własną działalność w miejscu, gdzie się mieszka, na początku trzeba określić w jakim pokoju lub jaką część mieszkania lub domu przeznaczy się na prowadzenie firmy. Dobrym rozwiązaniem jest, jeśli będzie to osobne pomieszczenie. Pamiętaj, że będziesz musiał zorganizować swoje miejsce do pracy. Oprócz narzędzi i potrzebnych sprzętów możesz przechowywać wszelką dokumentację, w tym faktury.

Fiskus a prowadzenie działalności w mieszkaniu

Do tak niedawna, fiskus wymagał, aby określić jaki pokój przeznaczony jest na firmę. Następnie należało obliczyć ile to procent całego mieszkania. Tym samym za tę część można było odliczyć koszty związane z korzystaniem z niego (ten sposób obowiązuje do dzisiaj). Jednakże organ podatkowy zmienił swoje stanowisko w tym temacie. Oznacza to, że wydzielona powierzchnia może być wykorzystywana zarówno podczas pracy oraz życia prywatnego. I tym samym nie trzeba wydzielać całego pokoju.

Zalety prowadzenia działalności gospodarczej w mieszkaniu – Oszczędność pieniędzy

Do dużych zatem prowadzenia działalności w mieszkaniu jest oszczędność, zarówno pieniędzy jak i czasu. Tym samym nie trzeba wynajmować żadnego biura i tym samym opłacać co miesiąc wynajmu oraz rachunków za media. Oznacza to, że każdego miesiąca nie generujesz kosztów, które trzeba pokryć. Czynsz za własne mieszkanie można wrzucić w koszty prowadzonej działalności. Podobnie jak wydatki poniesione na media (energia elektryczna, gaz, doda) oraz internet.

Czytaj  Jednolity Plik Kontrolny (JPK)
zalety prowadzenia działalności w mieszkaniu jak założyć działalność

Oszczędność czasu

Pracując w miejscu zamieszkania nie trzeba tracić czasu na dojazd i powrót z pracy. Tym samym nie zapłacisz dodatkowo za paliwo lub za bilety komunikacji miejskiej. Mając w swoim miejscu zamieszkania wszystkie potrzebne narzędzia, można pracować o każdej porze lub w razie potrzeby wydzielić inne godziny przeznaczone na pracę. Co daje duży komfort. Jeśli trafisz na dzień, w którym musisz udać się do banku oraz załatwić inne sprawy, to po powrocie do domu możesz przeznaczyć wybrane godziny na pracę.

Przeczytaj o: Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jednolity Plik Kontrolny (JPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *