Prowadzenie działalności gospodarczej we własnym mieszkaniu lub domu, oprócz zalet ma też wady. W tym artykule zostaną wymienione. To pomoże podjąć Ci decyzję, czy chcesz prowadzić firmę w mieszkaniu czy poza nim. Dzięki temu dowiesz się jakie są wady prowadzenia działalności w mieszkaniu. Przeczytaj go do końca.

Prowadzenie firmy we swoim prywatnym mieszkaniu ma także zalety. Zajrzyj do artykułu, który traktuje o tym temacie Zalety prowadzenia działalności w mieszkaniu

Wady prowadzenia działalności w mieszkaniu jak założyć działalność

Zgłoś zmiany w urzędzie

Przede wszystkim, jeśli zdecydujesz się na prowadzenie działalności we własnym mieszkaniu, pamiętaj o tym, aby zgłosić to w starostwie lub urzędzie. Chodzi tutaj o zmianę użytkowania mieszkania lub domu. W związku z tym, za pomieszczenie, gdzie będzie mieściła się Twoja praca zapłacisz wyższy podatek od nieruchomości. Zamiast płacić maksymalnie 0,73 zł za m2, zapłacisz 22,82 zł. Choć różnica jest duża, to po dokonaniu obliczeń, okaże się, że zapłacisz za to mniej niż za wynajem lokalu na biuro.

Trudniej oddzielić życie prywatne od zawodowego

Jedną z wad prowadzenia firmy w swoim miejscu zamieszkania jest trudność w oddzieleniu życia zawodowego od prywatnego. Tym samym, zamiast siedzieć skupionym przy swoich zadaniach, możesz zostać oderwany przez wykonanie innej rzeczy związanej z życiem domowym. Wiadomo, że ten problem nie musi dotyczyć każdej osoby. Trzeba posiadać w sobie dobrą dyscyplinę do takiego sposoby życia oraz pracowania.

Wady prowadzenia działalności w mieszkaniu – Brak miejsca na spotkania biznesowe

Przyjmowanie klientów we własnym mieszkaniu lub domu, może być problematyczne. Jeśli uda Ci się dobrze zagospodarować wydzielone pomieszczenie, być może nie będzie to problemem. W takiej sytuacji, dobrze jest umieścić szyld przed budynkiem lub tabliczkę informacyjną na drzwiach do mieszkania lub domu, aby Twoi klienci wiedzieli, że wchodzą do miejsca, gdzie mieści się firma.

Czytaj  Jak napisać monit?
Wady prowadzenia działalności w mieszkaniu jak założyć działalność

Poczucie osamotnienia

Pracując w mieszkaniu lub domu możesz czuć osamotnienie. To spowoduje, że nie będziesz musiał każdego dnia co najmniej dwa razy zmieniać swoje położenie i tym samym być w drodze. Tym samym nie trafisz na ludzi na ulicy. To także może utrudnić Ci zatrudnienie od razu lub z czasem pracownika. Wszystko oczywiście od tego jak oddzielisz miejsce pracy od swojego mieszkania.

Przeczytaj o: Czy jest możliwa rejestracja do VAT z datą wsteczną?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Odliczenie VAT w okresie zawieszenia firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *