Idea coworkingu powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 90-tych. I choć ma już całkiem długa historię, to w Polsce jest obecne od kilku lat. Coworking to dobre rozwiązanie dla osób, które do pracy potrzebują laptopa. A zatem jest to szczególnie popularne wśród freelancerów, szczególnie wśród programistów, grafików, osób zajmujących się marketingiem, architektów. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Coworking — czym jest, kiedy warto z niego skorzystać.

Przeczytaj o: Pozytywny wizerunek firmy — klucz do sukcesu

Coworking czym jest kiedy warto z niego skorzystać jak założyć działalność

Na czym polega coworking?

Coworking polega na świadczeniu usługi polegającej na udostępnieniu miejsca do pracy. A by najlepiej to sobie wyobrazić, dobrze jest skojarzyć takie miejsce z czytelnią. W bibliotece każdy zajmuje miejsce przy biurku i czyta wybrane książki lub czasopisma. W coworkingu jest podobnie. Z tym, że przychodzi się do niego, aby popracować z własnym laptopem i być może z notesem z notatkami. Coworking jest to dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest to dużo tańsza alternatywa do wynajmu całego biura. Poza tym rezygnując z pracy w domu na rzecz coworkingu można oddzielić strefę prywatną od zawodowej, człowiek nie ulega dekoncentracji rzeczami, które musi zrobić w domu. Dodatkowo jest to także dobra alternatywa do pracy w kawiarni, choć samo pomieszczenie może być przytulne, to rozmowy osób siedzących obok mogą także przeszkadzać w koncentracji.

Coworking czym jest kiedy warto z niego skorzystać jak założyć działalność

Poznaj najważniejsze bo najbardziej zauważalne zalety coworkingu! Coworking – jakie ma zalety?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Dlaczego nie warto założyć firmy 1. dnia miesiąca?

Coworking — czym jest, kiedy warto z niego skorzystać? — Jak wygląda coworking?

Coworking zupełnie zmienia znaczenie pojęcia ”miejsce pracy. Zazwyczaj coworking składa się z wielu pomieszczeń, z odpowiednimi meblami, czyli biurkami, szafkami, wygodnymi i ergonomicznymi krzesłami. Osoba przychodząca do coworkingu zazwyczaj wybiera siobie miejsce, które chce zająć do pracy. Jak już łatwo się domyśleć, zazwyczaj w coworkingu przebywają ludzie różnych profesji, co pozwala na nawiązanie nowych znajomości, które być może skończą się na pojęciu współpracy, wymianie usług lub zyskaniu nowego klienta. Dużym plusem coworkingów jest to, że zazwyczaj miejsca udostępniają napoje do picia, więc nie trzeba się obawiać, że po skończonej kawie, trzeba iść do kawiarni po kolejną.

Czytaj  Polski Ład - Dla kogo obowiązkowe terminale płatnicze?

Czym powinniśmy się kierować wybierając odpowiednie biuro coworkingowe? Zaprzyjaźniona nam strona napisała o tym przejrzysty artykuł. Zachęcamy do przeczytania – Wybór coworkingu – czym się kierować?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Dlaczego nie warto założyć firmy 1. dnia miesiąca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *