Pierwszy biznes – wsparcie w starcie jest to pomoc finansowa w otworzeniu firmy. Jest to bardzo pomocne dla osób, które chcą założyć własną dzialalność gospodarczą. Dzięki temu pomysły, można przenieść na realne działanie oraz zacząć realizować to, co się chce. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Jak udokumentować zakup towarów od osoby prywatnej?

Pierwszy biznes  wsparcie w starcie pomoc finansowa w otworzeniu firmy jak założyć działalność

Do kogo skierowany jest program?

Program skierowany jest dla dużego grona osób, a konkretniej dla studentów ostatniego roku, absolwentów uczelni wyższych, dla bezrobotnych, dla opiekunów osób niepełnosprawnych, które szukają pracy. Oprócz tego, z tej formy wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, producenci rolni oraz właściciele niepublicznych przedszkoli, żłobków, klubów dziecięcych.

Na czym polega program Pierwszy biznes – wsparcie w starcie?

Przede wszystkim jest to forma pożyczki na bardzo korzystnych warunkach, a nie wsparcia finansowego, które nie podlega zwrotowi. Maksymalnie można otrzymać około 100 tys. zł. Okres spłaty może wynieść maksymalnie 7 lat. Oprocentowanie pożyczonych pieniędzy jest bardzo niskie, 0,7% lub 0,28%. Dokładną analiza przeprowadza Bank Gospodarstwa Krajowego.

Pierwszy biznes – wsparcie w starcie – pomoc finansowa w otworzeniu firmy – jak ubiegać się o wsparcie?

Aby uzyskać pomoc z programu Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie należy złożyć wniosek. Można to zrobić osobiście, czyli zgłosić się do instytucji finansowej, pod którą będzie podlegała Twoja założona firma. Inną metodą jest złożenie wniosku online. W momencie otrzymania pozytywnej decyzji, należy założyć działalność gospodarczą poprzez wypełnienie formularza CEIDG-1.

Pierwszy biznes  wsparcie w starcie pomoc finansowa w otworzeniu firmy jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Czy prezes w spółce jest obowiązkowy?

Pierwszy biznes – wsparcie w starcie – to także pomoc na utworzenie miejsca pracy

Oprócz otrzymania pieniędzy na otworzenie firmy można się ubiegać o pożyczkę na utworzenie miejsca pracy. Maksymalna kwota do uzyskania do ok. 30 tys. zł. To wsparcie nie musi się ograniczać do jednego miejsca pracy, ale do wielu. Oznacza to, że można otrzymać kilku krotność wysokości pożyczki.

Czytaj  Salon masażu a pozwolenie - Kiedy jest konieczne ?

Opiekunem programu Pierwszy biznes – wsparcie w starcie jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Jeśli interesuje Cię taka forma uzyskania wsparcia finansowego, wejdź na stronę tutaj. Znajdziesz tam bardzo dużo informacji oraz kalkulator przybliżonej wysokości rat. Ta strona umożliwia również skontaktowanie się z pośrednikiem na Twój region, który podpowie i wskaże rzeczy, które musisz zrobić, aby uzyskać taką pomoc.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Polski Ład — Ulga dla klasy średniej

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Firma w domu a podatek od nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *