Niekiedy osoba będąca na studiach myśli o tym, aby otworzyć własną działalność. Istnieją możliwości, aby uzyskać pomoc finansową, która ułatwi otworzenie własnego biznesu. A zatem jak student może uzyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Jakie koszty można ponieść przed rozpoczęciem działalności gospodarczej?

Jak student może uzyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą jak założyć działalność

Jak student zakłada firmę?

Na początku trzeba zaznaczyć, że samo założenie działalności gospodarczej w wypadku studentów nie różni się niczym od założenia przez osobę niebędącą studentem. W tym celu należy wypełnić i złożyć formularz CEIDG-1. Założenie firmy jest całkowicie bezpłatne.

Jak student może uzyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą?

Praktycznie każdy rodzaj działalności wiąże się z posiadaniem środków finansowych. Pozwoli to na zakup odpowiedniego sprzętu, narzędzi, towaru oraz opłacenie wynajmu lokalu. W przypadku studentów, istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na własny biznes. Jest wiele sposobów, aby otrzymać dofinansowanie oraz może ono pochodzić z różnych źródeł. Należy tu wymienić środki rządowe, urząd pracy lub fundusze unijne. Oprócz tego można wziąć kredyt studencki.

Dofinansowanie na działalność gospodarczą – Środki z urzędu pracy

Dobrym pomysłem na pozyskanie funduszy jest otrzymanie ich z urzędu pracy. Jednakże jest to przeznaczone tylko dla studentów zaocznych. Wynika to z faktu, że z programu może skorzystać osoba będąca bezrobotnym.

Środki unijne

Z kolei zarówno studenci dzienni jak i zaoczni mogą otrzymać pomoc finansową z programu Działanie 6.2 “Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”. W tym wypadku jedynym wymogiem jest nieprowadzenie działalności gospodarczej na 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Jak student może uzyskać dofinansowanie na działalność gospodarczą jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy

Nisko oprocentowana pożyczka rządowa

Bank Gospodarstwa Krajowego posiada program o nazwie “Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Głównym założeniem programu jest zmniejszenie liczby bezrobotnych oraz promowanie założenia działalności gospodarczej jako innej oraz skutecznej formy zatrudnienia. Ten program nie ogranicza swojej pomocy tylko dla studentów. Mogą z niego skorzystać absolwenci studiów lub osoby bezrobotne. Forma pomocy nie jest bezzwrotna, jest to rodzaj pożyczki. Student może otrzymać maksymalnie 99 tys. zł, a czas spłaty zobowiązania może wynieść 7 lat. Wielką zaleta jest bardzo małe oprocentowanie, które wynosi 0,70% lub 0,28%.

Czytaj  Koszty firmowe, które może zakwestionować fiskus

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Zalety prowadzenia działalności w mieszkaniu

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Rekrutacja zdalna – o co zadbać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *