Polski Ład - Ryczałt dla nowych inwestorów

Nowy Polski Ład to pakiet zmian podatkowych. Ustawy podatkowe podpisał już prezydent Andrzej Duda i zmiany wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2022. Polski Ład – Ryczałt dla nowych inwestorów. Co oznacza w praktyce ? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zmiany przewidują preferencyjne opodatkowanie ryczałtem od przychodów zagranicznych dla nowych inwestorów, zdecydują się płacić podatki w Polsce.

Polski Ład - Ryczałt dla nowych inwestorów

To rozwiązanie to tak naprawdę pomysł włoski. Jego celem jest skłonić Polaków , którym powiodło się zagranicą, do zamieszkania w Polsce i przeniesienia tutaj swojej rezydencji podatkowej. Rząd zakłada, że to rozwiązanie będzie bodźcem do tego, aby Polacy, którzy rozwinęli za granicą swoje firmy, przenosili swój biznes z zagranicy do Polski i właśnie tu płacili podatki. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem czytaj dalej.

Ulga będzie dotyczyć tych którzy:

  • przeniosą miejsce zamieszkania (rezydencję podatkową) do Polski,
  • nie były polskimi rezydentami podatkowymi przez co najmniej 5 z 6 poprzedzających lat podatkowych,
  • będą realizować inwestycje na cele określone w odrębnym rozporządzeniu w wysokości

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania artykułu o VAT należnym i naliczonym

Polski Ład – Ryczałt dla nowych inwestorów – Dla tej grupy ustawodawcy przygotowali ulgę zwaną „podatkiem maksymalnym”. Polega na tym, że od dochodów, które powracający do Polski osiągnie poza naszym krajem, nie zapłaci w Polsce wyższego podatku niż 200 tys. zł. Co musisz zrobić w zamian? Zainwestować w Polsce 100 tys. zł rocznie w przedsięwzięcia o szczególnym znaczeniu społecznym. Mówimy tu o inwestycji w naukę, kulturę czy sport. Dochody , które osiągniesz w Polsce opodatkujesz na miejscu na normalnych zasadach.

Polski Ład - Ryczałt dla nowych inwestorów

Ryczałt będzie dobrowolny. Przede wszystkim wysokość obciążeń będzie stała. Co więcej masz pewność prawa: uzyskujesz pewność zasad opodatkowania przez cały wybrany przez siebie okres (maksymalnie 10 lat).

Czytaj  Porozumienie inwestycyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *