Leasing operacyjny a finansowy

Leasing dla przedsiębiorców wydaje się być najkorzystniejszą formą finansowania środków trwałych. Na fakt ten składa się wiele czynników. Przede wszystkim leasing jest jednym z najprostszych sposobów finansowania tych środków. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Działalność gospodarcza na emeryturze

Leasing
Finansowanie środków trwałych – leasing

Zdolność leasingowa przedsiębiorcy

Firma leasingowa niekoniecznie musi weryfikować zdolność leasingową przedsiębiorcy. Zazwyczaj, jeśli kwota leasingu nie przekracza 150-200 tys. złotych netto większość firm będzie w stanie zastosować uproszczoną procedurę. Taka procedura opiera się jedynie o dokumenty rejestrowe i stosowne oświadczenie przedsiębiorcy o uzyskiwanym przez niego przychodzie i dochodzie. W takim przypadku firma leasingowa sama podejmuje decyzję, czy będzie Cię stać na spłatę przyszłego zobowiązania leasingowego.

Ponadto, w praktyce każda firma świadcząca usługi leasingowe weryfikuje potencjalnego klienta według swoich wewnętrznych procedur. Z reguły weryfikacja ta oparta jest o sprawdzenie firmy w bazach takich, jak: Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Długów, BIG Infomonitor czy Bankowy Rejestr Klientów Nierzetelnych.

Dodatkowo, jeśli kiedykolwiek opóźniłeś spłatę swoich zobowiązań  lub posiadasz negatywną historię kredytową – możesz spodziewać się przeszkód w uzyskaniu leasingu. Ponadto większość leasingodawców weryfikuje również okres prowadzenia działalności gospodarczej.

Co więcej, leasing nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorcy. W praktyce – jeśli posiadasz zobowiązania leasingowe, nie są one odnotowane w BIK, więc nie stanowią przeszkody w uzyskaniu kolejnego finansowania. Ponadto, nie ma również przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi firmami leasingowymi na temat zobowiązań klientów.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Co można wziąć na leasing uproszczony?

Leasing – czy to się opłaca?

Leasing jest finansowaniem, które również można bardzo szybko uzyskać. W przypadku niewielkiego leasingu (do 50 000 zł netto) decyzję można uzyskać nawet w kilka minut. Ponadto całą procedurę możesz załatwić online, bez wychodzenia z domu lub biura. Standardowy wniosek rozpatrywany jest w ciągu 1 do 2 dni. Na polskim rynku funkcjonuje kilkadziesiąt firm leasingowych, które mogą zaproponować finansowanie.

Czytaj  Jakie płatności firmowe muszą być prowadzone przy pomocy przelewów?

Niestety zdecydowana większość umów leasingu jest oparta na zmiennej stopie procentowej. W przypadku takiej umowy rata leasingu może się zmieniać w zależności od sytuacji na rynkach finansowych. Jeśli stopy procentowe wzrosną – wzrośnie również rata leasingowa. Jeśli z kolei stopy zmaleją, to również rata Twojego zobowiązania może być niższa.  Jednakże możesz również skorzystać z leasingu ze stałą stopą procentową. Taka konstrukcja umowy gwarantuje niezmienność raty leasingowej od początku trwania umowy do jej zakończenia.

Warte uwagi: Przymusowe umorzenie udziałów

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Podatek dochodowy i VAT a leasing konsumencki

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Analiza Finansowa Przedsiębiorstwa Exportu i Importu „KOPEX” S.A. Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *