jak założyć działalność

Jakie są opłaty dodatkowe w leasingu?

Podpisując umowę leasingową, watro spojrzeć w Tabelę opłat oraz prowizji. Dzięki temu dowiesz się jakie opłaty będziesz musiał ponieść. Część firm leasingowych stosuje zamiast tego zryczałtowaną roczną opłatą, co jest dobrym rozwiązaniem. W takiej sytuacji płacisz roczną opłatę o ustalonej wysokości, np. 99 lub 195 zł netto, co w konsekwencji może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się jakie są dodatkowe opłaty w leasingu.

Jakie są opłaty dodatkowe w leasingu jak założyć działalność

Opłaty dodatkowe to coś innego niż rata miesięczna (choć zdarzają się takie, które mają z nią związek). Opłata dodatkowa pojawia się podczas wystąpienia niektórych sytuacji. Oto w kolejnych akapitach znajdują się inne opłaty dodatkowe.

Koszt wyceny używanego przedmiotu

Jeśli chcesz wziąć w leasing używane auto lub maszynę, to trzeba wykonać jej wycenę rynkową. Część firm leasingowych ma zatrudnione w firmie osoby, które się tym zajmują. To nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Pojawia się to w sytuacji, gdy leasingodawca nie ma swoich rzeczoznawców majątkowych. Wtedy to Ty opłacasz zewnętrznego specjalistę, może to wynosić od 200 do 1000 zł.

Opłata za rejestrację auta

Leasingowane auto, musi być zarejestrowane przez leasingodawcę w urzędzie. Związane jest to z opłatą, którą trzeba w urzędzie opłacić. Do tego firma leasingowa może doliczyć marżę, więc w przypadku nowego auta lub sprowadzonego z zagranicy całość może wynieść, np. Od 200 do 450 zł.

Jakie są opłaty dodatkowe w leasingu? – Opłata za złapanie Cię na fotoradarze

To firma leasingowa jest właścicielem samochodu, które leasingujesz. A zatem, jeśli przekroczysz prędkość i fotoradar wykona Ci zdjęcie, to zostanie ono wysłane do leasingodawcy. Ona podając dane do Ciebie może naliczyć do tego opłatę, np. 59 zł.

Opłata za wyjazd za granicę

Niektórzy leasingodawcy mają zapisane w umowie, że jeśli wyjedziesz autem poza granice kraju, to musisz wnieść opłatę. Może ona wynosić np. 50 zł.

Czytaj  Kiedy jest potrzebne zaświadczenie o zarobkach?

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Instagram Banner

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Czytaj  Rozliczenie kilometrówki i innych kosztów na przykładach

Opłata za opóźnienie w spłacie rat

Bycie terminowym w spłacie rat leasingowych jest bardzo ważne. Jeśli się z tym spóźniasz, to najprawdopodobniej firma leasingowa zajmie się windykacją Ciebie. Z tego powodu zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami. Wysłanie Ci jednego wezwania do zapłaty może wynosić, np. 50 zł.

Jakie są opłaty dodatkowe w leasingu? – Opłata za wydłużenie czasu spłaty

Może pojawić się sytuacja, gdy Twoja firma utraci płynność finansową i dużą pomocą dla Ciebie będzie zmiana wysokości rat, które musisz spłacić i tym samym wydłuży to okres spłaty leasingu. Część firm może wyrazić zgodę na obniżenie raty oraz wydłużenie czas, ale wiąże się to z kosztami. W zależności od firmy mogą one wynosić od 250 do 1000 zł.

Opłata za wcześniejsze zakończenie umowy

Może ono wyniknąć zarówno ze wcześniejszej spłaty bądź kradzieży samochodu. Firma leasingowa może nałożyć na Ciebie opłatę z powodu szybszego końca umowy. Może wynosić ona od 350 do 1500 zł.

Przeczytaj o: Jak firmy leasingowe sprawdzają wiarygodność klientów?

Co to jest Full Service Leasing?

Kiedy jest potrzebna wycena do leasingu?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Trwająca umowa leasingu a zawieszenie działalności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *