Leasing sprzętu IT, czyli m. in. komputerów i laptopów to bardzo dobre rozwiązanie dla małych firm, które nie posiadają własnych środków na zakup, a potrzebują ich niewiele. To także dobry pomysł dla większych firm, które chcą i potrzebują nabyć więcej sprzętu komputerowego. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Leasing sprzętu IT.

Leasing sprzętu IT jak założyć działalność

Co może być przedmiotem leasingu sprzętu IT?

Korzystanie ze sprzętu komputerowego w obecnych czasach podczas prowadzenia firmy to bardzo ważna, wręcz niezbędna rzecz. Część firm posiada zapotrzebowanie na dobry sprzęt, ale nie o konkretnych wymaganiach. Inne firmy, używające komputerów do realizowania pracy, potrzebują dużo bardziej zaawansowanego sprzętu, a tym samym droższego. Jak pokażą poniższe przykłady, jakie sprzęty mogą być objęte leasingiem, dotyczy to nie tylko komputerów i laptopów, ale także inne.

Przedmiotem leasingu IT może być:

  • komputer, laptop, notebook, monitor,
  • drukarka,
  • programy użytkowe, oprogramowanie,
  • projektor, rzutnik, ekran LCD, monitoring wizyjny
  • nagłośnienie, sprzęt hi-fi,
  • sprzęt fotograficzny, czyli aparat, obiektyw, lampa błyskowa, lampy studyjne
  • satelita, antena.
Leasing sprzętu IT jak założyć działalność

Kiedy można skorzystać z leasingu sprzętu IT?

Wszystko zależy od warunków firmy leasingowej. Każda z nich może mieć inne wymagania, więc tu zostaną podane często występujące. A zatem na na warunki umowy wpłynie koszt sprzętu, który chce wziąć na leasing przedsiębiorca. Wpływa to m. in. na dokumenty jakie trzeba pokazać starając się o leasing. Jeśli dotyczy on urządzeń do wartości 3 tyś. zł, to zazwyczaj obowiązuje procedura uproszczona. W innych wypadkach może to być: oświadczenie o przychodzie i dochodzie, zaświadczenie o braku zaległości podatkowych z Urzędu Skarbowego oraz ZUS. Okres trwania umowy leasingu sprzętu IT należy do krótkich, przeważnie nie trwa dłużej niż 3 lata. Działalność gospodarcza musi być na rynku od minimum pół roku. Choć zdarzają się firmy leasingowe, które nie maja takiego wymagania.

Czytaj  Podatek dochodowy i VAT a leasing konsumencki

Co po końcu umowy leasingowej?

Biorąc sprzęt IT na leasing operacyjny, po zakończeniu umowy przedsiębiorca może wykupić go za niewielką kwotę. Nie jest to jednak obowiązkowe i zamiast tego może wziąć nowy, lepszy sprzęt na leasing. W przypadku leasingu finansowego, przedsiębiorca nie wykupuje sprzętu po jego umowie, a staje się on jego własnością wraz ze spłatą ostatniej raty.

Przeczytaj o: Protokół odbioru do leasingu – wszystko co musisz wiedzieć

Trwająca umowa leasingu a zawieszenie działalności

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Trwający leasing a likwidacja działalności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *