Leasing sprzętu IT, czyli m. in. komputerów i laptopów to bardzo dobre rozwiązanie dla małych firm, które nie posiadają własnych środków na zakup, a potrzebują ich niewiele. To także dobry pomysł dla większych firm, które chcą i potrzebują nabyć więcej sprzętu komputerowego. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Leasing sprzętu IT.

Leasing sprzętu IT jak założyć działalność

Co może być przedmiotem leasingu sprzętu IT?

Korzystanie ze sprzętu komputerowego w obecnych czasach podczas prowadzenia firmy to bardzo ważna, wręcz niezbędna rzecz. Część firm posiada zapotrzebowanie na dobry sprzęt, ale nie o konkretnych wymaganiach. Inne firmy, używające komputerów do realizowania pracy, potrzebują dużo bardziej zaawansowanego sprzętu, a tym samym droższego. Jak pokażą poniższe przykłady, jakie sprzęty mogą być objęte leasingiem, dotyczy to nie tylko komputerów i laptopów, ale także inne.

Przedmiotem leasingu IT może być:

  • komputer, laptop, notebook, monitor,
  • drukarka,
  • programy użytkowe, oprogramowanie,
  • projektor, rzutnik, ekran LCD, monitoring wizyjny
  • nagłośnienie, sprzęt hi-fi,
  • sprzęt fotograficzny, czyli aparat, obiektyw, lampa błyskowa, lampy studyjne
  • satelita, antena.
Leasing sprzętu IT jak założyć działalność

Kiedy można skorzystać z leasingu sprzętu IT?

Wszystko zależy od warunków firmy leasingowej. Każda z nich może mieć inne wymagania, więc tu zostaną podane często występujące. A zatem na na warunki umowy wpłynie koszt sprzętu, który chce wziąć na leasing przedsiębiorca. Wpływa to m. in. na dokumenty jakie trzeba pokazać starając się o leasing. Jeśli dotyczy on urządzeń do wartości 3 tyś. zł, to zazwyczaj obowiązuje procedura uproszczona. W innych wypadkach może to być: oświadczenie o przychodzie i dochodzie, zaświadczenie o braku zaległości podatkowych z Urzędu Skarbowego oraz ZUS. Okres trwania umowy leasingu sprzętu IT należy do krótkich, przeważnie nie trwa dłużej niż 3 lata. Działalność gospodarcza musi być na rynku od minimum pół roku. Choć zdarzają się firmy leasingowe, które nie maja takiego wymagania.

Czytaj  Odpowiedzialność materialna pracownika

Co po końcu umowy leasingowej?

Biorąc sprzęt IT na leasing operacyjny, po zakończeniu umowy przedsiębiorca może wykupić go za niewielką kwotę. Nie jest to jednak obowiązkowe i zamiast tego może wziąć nowy, lepszy sprzęt na leasing. W przypadku leasingu finansowego, przedsiębiorca nie wykupuje sprzętu po jego umowie, a staje się on jego własnością wraz ze spłatą ostatniej raty.

Przeczytaj o: Protokół odbioru do leasingu – wszystko co musisz wiedzieć

Trwająca umowa leasingu a zawieszenie działalności

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Odpowiedzialność materialna pracownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *