Biuro informacji o kliencie jest wyspecjalizowanym miejscem, gdzie przechowywane są wszystkie informacje dotyczące banków, sektora publicznego oraz sektora prywatnego. Składając wniosek do biura, można otrzymać także informacje o zadłużeniu jaki mają przedsiębiorcy oraz konsumenci. Jakie informacje są przechowywane przez takie biuro? Czego one dotyczą? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Biuro informacji o kliencie — najważniejsze informacje.

Przeczytaj o: Kiedy warto przekształcić JDG w spółkę?

Biuro informacji o kliencie  najważniejsze informacje Jak założyć działalność

Biuro informacji o kliencie — najważniejsze informacje

Najważniejszym zadaniem biura informacji o kliencie jest utworzenie rejestru historii kredytowej, która dotyczy wszystkich podmiotów gospodarczych, jak i prywatnych. W Polsce istnieje kilka takich biur informacji. Zaliczane jest to tego m. in. BIG (Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor), BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIK4Company.

BIK działa na rzecz instytucji, które ponoszą ryzyko finansowe, instytucji finansowych pozabankowych, banków oraz ich klientów. Dodatkowo posiada informacje dotyczące należności pochodzących ze zbiorów publicznych jak i prywatnych. Pełni także funkcję archiwizowania informacji o zobowiązaniach, ale również innych, które pochodzą z dostępnych zbiorów prywatnych oraz publicznych.

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor zbiera oraz przechowuje, a także udostępnia informacje gospodarcze o tym, jakie zobowiązania mają przedsiębiorcy oraz konsumenci. To biuro funkcjonuje na podstawie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Jest to jedyne biuro informacji gospodarczej w Polsce, które ma w Polsce dostęp do baz: BIK oraz ZBP (Związek Banków Polskich). Oprócz tego posiada własny Rejestr Dłużników. Wszystkie dostępne narzędzia pozwalają na weryfikację wiarygodności płatniczej kontrahentów i klientów. Dodatkowo wspiera podczas odzyskiwania zaległych wierzytelności.

Biuro informacji o kliencie  najważniejsze informacje Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kiedy warto przekształcić JDG w spółkę?

Biuro Informacji Kredytowej Dla Firm Produkty BIK4Company są używane w bardzo szerokim zakresie. M. in. Jako narzędzie do wsparcia podczas podejmowanych decyzji, które dotyczą kredytów w sektorze bankowym, jak i biznesowych mających związek z sektorem prywatnym. Dane umieszczone w tym systemie opierają się na wskaźnikach finansowych. Z kolei te określają sytuację przedsiębiorstw, takich jak: rentowność, płynność, zyskowność, sprawność działania, a także zadłużenie.

Czytaj  Kto może wziąć udział w przetargu publicznym?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kredyt czy leasing - co wybrać?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kto może wziąć udział w przetargu publicznym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *