Kredyt studencki

Przepływy pieniężne – o czym świadczą ? – Ten artykuł będzie w zasadzie kontynuacją artykułu – ,, Jak zapewnić dobry cash flow ?” Warto go przeczytać najpierw. W tym wpisie zajmiemy się natomiast kolejnym wariantem rachunku przepływów pieniężnych. Mówiąc wariant mamy na myśli kombinacje dodatnich lub ujemnych przepływów z działalności operacyjnej, inwestycyjnej czy finansowej.

Przepływy pieniężne - o czym świadczą ?

Jak rozumieć ujemne przepływy z działalności operacyjnej i finansowej, ale dodatnie z działalności inwestycyjnej ?

Taka sytuacja w firmie nie wróży nic dobrego. Oznacza, że podstawowa działalność jednostki nie wystarcza na pokrycie wydatków. Dodatni przepływ z działalności inwestycyjnej też nie oznacza nic dobrego. To sygnał że pozbywamy się majątku. Natomiast ujemne przepływy z działalności finansowej to informacja o tym, że spłacamy zaciągnięte zobowiązania. Krótko mówiąc nasze wpływy z działalności operacyjnej nie wystarczają na spłatę zobowiązań- Sięgamy zatem po nasze aktywa trwałe, aby móc sprostać spłacie kredytów.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Upadek firmy - postawa menadżera

Przepływy pieniężne – o czym świadczą ? Mogą alarmować o złej sytuacji finansowej firmy, dlatego warto je rozumieć.

Przepływy pieniężne - o czym świadczą ?

Jak rozumieć ujemne przepływy z działalności operacyjnej i finansowej i z działalności inwestycyjnej ?

Ujemne przepływy z działalności operacyjnej oznaczają, że nasza podstawowa działalność jest nierentowna. Nie mniej jednak inwestujemy w naszą firmę, o czym świadczą ujemne przepływy z działalności inwestycyjnej. Ujemne przepływy z działalności finansowej, oznaczają, że spłacamy nasze kredyty. Taki wariant rachunku przepływów pieniężnych może oznaczać że zmieniamy profil działalności firmy, chcemy zainwestować w coś nowego. – Dlatego kupujemy środki trwałe. Spłacamy także zobowiązania, aby mieć czyste konto.

Przepływy pieniężne – o czym świadczą ? – Podsumowanie

Przepływy pieniężne – o czym świadczą ? Mogą alarmować o złej sytuacji finansowej firmy, dlatego warto je rozumieć. Jeśli je rozumiemy zobaczymy, że ujemne przepływy ze wszystkich trzech części wcale nie muszą oznaczać tragedii dla firmy. Znacznie gorzej jest, gdy musimy sprzedać majątek trwały by spłacić kredyt, bo działalność podstawowa jest nierentowna. Analizując przepływy pieniężne, można spojrzeć inaczej na swoją firmę i zastanowić się co poprawić i jakich sytuacji unikać, by zapewnić odpowiedni przepływ gotówki.

Czytaj  Premia motywacyjna

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Koszt kredytu – co się na niego składa?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jak zapewnić dobry cash flow ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *