Zmiana nazwy firmy

Jak dobrze wybrać nazwę firmy ? – jeśli zaczynasz wcielać plan założenia swojej działalności zapewne zadajesz sobie pytanie – Jak dobrze wybrać nazwę firmy ? Wbrew pozorom nazwanie firmy nie jest taką prostą sprawą. Głównie dlatego, że przedsiębiorca działa w obrocie gospodarczym zawsze pod firmom. Głównym celem nazwania firmy jest jej rozpoznawalność w obrocie gospodarczym. Kontrahenci i klienci muszą z łatwością odróżniać jeden podmiot gospodarczy od drugiego.

Jak dobrze wybrać nazwę firmy ?

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie czy wybranej nazwy nikt już nie używa w Polsce lub za granicą. Po prostu wpisz wybraną nazwę do wyszukiwarki przedsiębiorców w bazie CEIDG i KRS. Sprawdź też wyniki dla wybranej nazwy w wyszukiwarce internetowe. Konsekwencją używania cudzej nazwy mogą być zarzuty o nieuczciwą konkurencję.

Baza znaków towarowych

Co więcej warto też sprawdzić czy wybrana przez Ciebie nazwa nie jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Jeżeli tak najlepiej będzie jeśli całkowicie zmienisz swój wybór. Nie możesz funkcjonować w obrocie gospodarczym jako podmiot posługujący się cudzym znakiem towarowym. Poniżej podajemy linki do baz gdzie znajdziesz zarejestrowane znaki towarowe

Sprawdź:

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jakie są zalety spółek jako form prowadzenia działalności?

Jak dobrze wybrać nazwę firmy ? –

Na koniec kilka zasad

Wybór nazwy spółki zależy również od formy działalności jaką wybierzemy.

Po pierwsze musisz wiedzieć, że nazwa spółki cywilnej nie jest prawnie uregulowane. Powinna jednak zawierać = co najmniej imiona i nazwiska wszystkich wspólników wraz z dodaniem formy prawnej „spółka cywilna” bądź skrótu „s.c”.

Po drugie w przypadku spółki jawnej w nazwie musi się znaleźć nazwisko co najmniej jednego wspólnika, a więc np.: „Kowalska zakład stolarski sp.j.”

Czytaj  Faktoring a kredyt obrotowy

Przeczytaj o: Kiedy złożyć wniosek o wydanie interpretacji podatkowej?

Po trzecie w przypadku spółki partnerskiej w nazwie musi znaleźć się nazwisko co najmniej jednego wspólnika, a jeżeli nazwiska wszystkich wspólników nie są uwzględnione, również dopisek „i partner” albo „i partnerzy”, np. „Radcowie prawni Kowalska i partnerzy”. Pamiętajmy, że z tej formy prawnej działalności gospodarczej korzystają z reguły przedstawiciele wolnych zawodów. Przede wszystkim prawnicy oraz lekarze.

Jak dobrze wybrać nazwę firmy ?

Co ważne jeśli twoja firma to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością albo spółka akcyjna, nazwa nie musi zawierać nazwisk albo nazw udziałowców– prawo pozostawia tutaj dowolność.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia leasingu

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Usługi ciągłe a moment powstania obowiązku podatkowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *