Obecnie nie ma żadnych przepisów, które nakazują obowiązek posiadania pieczątki firmowej. Ani tym bardziej takich, które określają co konkretnie musi znajdować się na niej. Jednakże bardzo duża ilośc przedsiębiorców posiada swoje pieczątki, gdyż każdy ważny dokument z umieszczoną na niej pieczątką, ma w pewien sposób bardziej oficjalny i autentyczny charakter. Skoro nie ma przepisów wskazujących jakie informacje muszą znajdować ile na pieczątce, co powinno tam być? Jakie dane powinna zawierać pieczątka firmowa? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Jak uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami w urzędzie skarbowym?

Jakie dane powinna zawierać pieczątka firmowa jak założyć działalność

Jakie dane powinna zawierać pieczątka firmowa?

Elementem podpowiadającym co ma znaleźć się na pieczątce są różne powiązane przepisy, które opisują jakie dane identyfikacyjne firmy muszą się znaleźć na wszelkich pismach. A konkretniej wysyłanych do urzędów lub sądów. 

Wracając do informacji, jakie powinny znaleźć się na pieczątce, w pierwszej kolejności wskażę te obowiązkowe. Będzie to:

  • nazwa firmy – czyli podstawowa rzecz identyfikująca przedsiębiorcę, szczególnie wśród klientów. Jeśli we wniosku CEIDG-1 zostało umieszczone także imię i nazwisko należy także umieścić je, np. pod nazwą firmy,
  • numer NIP – z kolei jest to podstawowa informacja pozwalająca na identyfikację szczególnie przez wszelkich urzędników,
  • adres siedziby – adres taki sam jaki podano we wniosku CEIDG-1. Jeśli uległ on zmianie, należy zaktualizować wpis, tak aby adres w CEIDG oraz na pieczątce był ten sam. 
Jakie dane powinna zawierać pieczątka firmowa jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jak założyć firmę komputerową — co jest wymagane?

Jakie inne informacje może zawierać pieczątka?

Innymi danymi jakie mogą znaleźć się na pieczątce są:

  • numer telefonu – może to być bardzo pomocna rzecz, ponieważ jeśli klient będzie chciał się z Tobą skontaktować spojrzy na pieczątkę na dokumencie, który znajduje się obok niego i będzie to najszybszy sposób,
  • adres e-mail,
  • adres strony internetowej.
Czytaj  Jakie oprocentowanie leasingu wybrać - stałe czy zmienne?

Zlecając wykonanie pieczątki dobrze jest mieć na uwadze, żeby była ona czytelna, czyli by nie doszło do sytuacji, że jest stosunkowo mała, a znajduje się na niej 7 linijek testu, które trudno odczytać. W zależności od profesji jaka się prowadzi dobrze jest pomyśleć o mniej standardowej pieczątce, czyli o innym kształcie, o innym foncie. Może to być oprócz tego estetyczne, a nieść w sobie jakąś reklamę firmy.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jakie oprocentowanie leasingu wybrać - stałe czy zmienne?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Co to jest monit i kiedy można go otrzymać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *