Dosyć często wielu pracowników pracujących w odpowiednim dla siebie miejscu oraz dobrze wykonując swoje obowiązki nie myśli o rozmowie z pracodawcą o podwyżce swojego wynagrodzenia. Może wyniknąć to z faktu, że osoba sama myśli, że gdyby szef chciał to sam by dał podwyżkę. Jednakże nie do końca jest to prawa. Każda ze stron dba o swoje i to pracownik ma prawo, aby wnioskować o otrzymywanie wyższego wynagrodzenia. Jak wynegocjować wyższe wynagrodzenie? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Czy można otrzymać urlop na połowę dnia pracy?

Jak wynegocjować wyższe wynagrodzenie Jak założyć działalność

Jak wynegocjować wyższe wynagrodzenie?

Przede wszystkim pracownik powinien znać swoją wartość. Co z pewnością będzie też dobrym sygnałem dla zatrudniającego, że pracownik ją zna. Jeśli wie, że dobrze pracuje i że spełnia się na swoim stanowisku powinien negocjować z pracodawcą o wyższą wypłatę.

Jak rozpocząć negocjacje o wynagrodzenie?

Przed rozpoczęciem rozmowy o podwyższeniu otrzymywanej wypłaty dobrze jest zorientować się ile zarabiają osoby na tym samym stanowisku w innych firmach. Może to być pomocna rzecz oraz dodatkowy argument przedstawiony podczas rozmowy, że w konkurencyjnej firmie zarabia się takie kwoty. Dobrze jest rozmawiać o kwocie przewyższającej tą u konkurencji o 10-15%. Jeśli pracodawca nie będzie zadowolony z tej kwoty, można ja trochę opuścić.

Kolejną kwestią jaka jest dobrze przemyśleć przed rozmową z szefem jest przypomnienie sobie wszystkich bardzo dobrych wyników z ostatniego roku. Można powiedzieć przełożonemu, że osiągnęło się bardzo dobre wyniki w sprzedaży, w zdobywaniu cennych klientów lub innych sprawach, którymi się zajmuje. Oprócz tego można przygotować listę swoich ukończonych kursów, certyfikatów, ale także własnych umiejętności. Będzie to stanowiło kartę przetargową. Dodatkowo przypomnisz o swoich kwalifikacjach oraz zdolnościach.

Jak wynegocjować wyższe wynagrodzenie Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Czytaj  Kiedy można stosować nienormowany czas pracy?

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kim jest sygnalista?

Jak zacząć rozmowę o podwyżce?

Najlepiej początek rozmowy zacząć od tego, czy sam pracodawca jest zadowolony z Twoich wyników pracy. Pomoże to także zyskać u cIebie pewność oraz rozładuje stras, który możesz w sobie mieć. Pytanie o podwyższenie wynagrodzenia należy zadać śmiało, czyli nie z lekkim zakłopotaniem, zawstydzeniem, ani nerwowością. Po przedstawieniu swojej prośby, jeśli szef nie jest w stanie odpowiedzieć od razu, daj mu klika dni na zastanowienie się.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Umowa o staż - najważniejsze informacje

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kim jest sygnalista?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *