Starając się o nową pracę, chętny na wolne stanowisko udaje się na rozmowę kwalifikacyjną. Bardzo często jest to dosyć stresujące wydarzenie, ale finalnie może  zakończyć się zatrudnieniem. Jednakże niejednokrotnie dochodzi do błędów, które popełnia kandydat i nimi może niestety, ale pożegnać się z wymarzoną pracą. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Błędy na rozmowie kwalifikacyjnej.

Niniejszy tekst można potraktować także jako podpowiedź, czego nie robić podczas rozmowy z kontrahentem. 

Przeczytaj o: Co pokazuje mowa ciała podczas komunikacji niewerbalnej?

Błędy na rozmowie kwalifikacyjnej Jak założyć działalność

Przede wszystkim spóźnienie

Rozmowa kwalifikacyjna jest w pewien sposób ważnym wydarzeniem. Z tego powodu należy potraktować je poważnie oraz z szacunkiem. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest przyjście na umówiony czas. Jednakże może się zdarzyć, że na drodze był korek lub doszło do wypadku i trzeba było jechać inna trasą. W życiu mogą się przytrafić takie sytuacje. Jeśli już się wie, że na rozmowę przybędzie się spóźnionym, należy poinformować o tym rekrutera. I należy uniknąć sytuacji, że spotkanie było umówione na 12:00, a telefon wykonuje się o 12:01 lub 11:58. Dobrze jest to zrobić z uprzedzeniem, ale nie na ostatnią minutę.

Brak przygotowania do rozmowy

Tytuł tego akapitu oznacza, brak jakiegokolwiek zainteresowania się firma. Oznacza to brak wygooglowania jej, brak sprawdzenia czym konkretnie się zajmuje, od kiedy istnieje na rynku, jakie ma sukcesy, realizacje itp. Brak wiedzy na ten temat jasno pokazuje, że osoba chcąca być zatrudniona na stanowisko nie jest głębiej zainteresowana tematem. Nie ma czasu na sprawdzenie takich informacji, co może się przełożyć na brakiem zainteresowania i zaangażowania w pracy, ponieważ jeśli kandydat przed pracą nie chce jej poznać, to być może nie ulegnie to już zmianie.

Czytaj  Kiedy trzeba płacić składki za studenta?
Błędy na rozmowie kwalifikacyjnej Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Ile wynosi czas pracy kierowcy?

Błędy na rozmowie kwalifikacyjnej to także brak pytań

Zazwyczaj na koniec rozmowy, rekruter pyta kandydata czy ma on jakieś własne pytania. Odpowiadanie, że nie ma się żadnych nie jest dobrym pomysłem. Kandydat powinien mieć w głowie choćby dwie kwestie, które dotyczą pracy. Jeśli rekruter samodzielnie opowiedział o wykonywanej pracy, o wynagrodzeniu, o możliwości awansu można zadać pytanie ratunkowe, czyli np. ile czasu pracują inni pracownicy, czy to stale zatrudnieni, czy też odbywa się częsta rotacja pracowników, jaka jest atmosfera w pracy, czy organizowane są jakieś szkolenia.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jak zapobiec działalności mafii nadgodzinowej?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jak zapobiec działalności mafii nadgodzinowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *