Niekiedy zdarza się sytuacja, że rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem na wolne stanowisko przebiega wzorcowo, wręcz książkowo. Kandydat wydaje się być bardzo dobrą osobą, która idealnie będzie wykonywała swoje obowiązki. Posiada odpowiednią wiedzę oraz umiejętności. Jednakże niestety po zatrudnieniu, po krótkim czasie okazuje się zupełnie coś innego. Nowy pracownik nie radzi sobie dobrze w pracy, co jest dla pracodawcy dużym zaskoczeniem. Bardzo często wynikiem tego rezultatu są błędy popełniane podczas wdrażania nowego pracownika. Jakie to są? Jak sobie z nimi poradzić? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj o: Błędy na rozmowie kwalifikacyjnej

Błędy popełniane podczas wdrażania nowego pracownika Jak założyć działalność

Nie wprowadziłeś pracownika w nowe miejsce pracy

Pokazanie stanowiska pracy, komputera z którego będzie się korzystało jest jak najbardziej słuszne lecz nie może sprowadzać się tylko do tych dwóch kwestii. Dla nowo zatrudnionego pracownika, cały zakład pracy jest nowym miejscem. Z tego powodu należy oprowadzić pracownika po całej firmie i pokazać wszystkie potrzebne rzeczy, jakie mogą być potrzebne. Dotyczą one także miejsca, gdzie można zrobić sobie kawę, gdzie zjeść, gdzie znajduje się toaleta. Choć są to banalne rzeczy, ale mogą być one problematyczne, ponieważ osoba będzie pytała innych pracowników lub sama szukała, co i gdzie się znajduje. A to może wpłynąć na ogóle poczucie nowego pracownika w nowym miejscu. Będzie czuł się zagubiony i niepewny tego, gdzie się znajduje. Z tego powodu nie należy lekceważyć tej kwestii. Jeśli chce się, aby nowo zatrudniony pracownik dobrze pracował, niech pozna całe miejsce pracy.

Błędy popełniane podczas wdrażania nowego pracownika Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Nagroda jubileuszowa — komu i kiedy przysługuje?
Czytaj  Jak otrzymać zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca?

Błędy popełniane podczas wdrażania nowego pracownika – Brak szkolenia, które wprowadza do pracy

Rozpoczynając pierwszy dzień pracy, nowy pracownik powinien otrzymać pełne szkolenie dotyczące jego zadań oraz obowiązków. Choć zatrudniający opowiedział wszystko podczas rozmowy kwalifikacyjnej, odbyło się to jakiś czas temu oraz podczas innego wydarzenia, czyli rekrutacji. Nie można oczekiwać, że pracownik będzie pracował od razu wzorcowo, jeśli nie otrzymał lekcji, która go tego nauczy. Choćby praca nawet nie polegała na skomplikowanych zadaniach, trzeba przeprowadzić takie szkolenie. Dopiero później można oceniać pracę pracownika.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Urlop ojcowski — kiedy i ile przysługuje?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Wynagrodzenie za zakaz konkurencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *