Prowadząc własne przedsiębiorstwo lub będąc pracownikiem bardzo często pojawiają się negatywne emocje. Najczęściej jest to stres. Będąc przedsiębiorcą lub pracownikiem trzeba poradzić sobie z nadmierną ilością nerwów, po to by nie przerodziły się one w większe problemy, niechęć do pracy, załamanie się lub depresję. Aby rozładować napięcie, znajdujące się w Twoich mięśniach, po stresujących doświadczeniach, warto udać się na masaż Poznań, w ramach usług oferowanych przez gabinet fizjoterapii Szymon Budnik.

Przeczytaj o: Jak radzić sobie z presją czasu w pracy?

Sposoby radzenia sobie ze stresem i nerwami jak założyć działalność

Stres i duża ilośc nerwów może wynikać z różnych powodów. Ten artykuł jest przygotowany, dla osób borykających się w pracy z różnymi problemami: posiadaniem długów, czekaniem na zapłaty od kontrahentów, złym kontaktem z pracownikami lub współpracownikami, itd.

Sposoby radzenia sobie ze stresem i nerwami – Uprawiaj sport

Sytuacje wywołujące u człowieka wiele emocji typu: stres, nerwy, niepokój, frustracja odbijają się na organizmie. Człowiek ma podniesione ciśnienie, wyższe tętno krwi lub niekontrolowane napięcie mięśni. Dobrze jest uwolnić cię od złych emocji. Bardzo dobrym sposobem i też najprostszym jest poświęcenie czasu na aktywność sportową. Spacer, bieganie, jazda na rowerze oraz nie tylko, pozwolą na to, aby organizm wytwarzał serotoninę, która jest hormonem szczęścia. Choć może się to wydawać mało atrakcyjnym sposobem, to zaryzykuj i spróbuj. Z pewnością po pierwszym razie lub po kilku poczujesz satysfakcję oraz negatywne emocje w jakimś stopniu Cię opuszczą. Jeśli masz spięty kark lub barki – wybierz się na masaż. Po tym, Twoje plecy będą bardziej zrelaksowane, co z pewnością wpłynie też na Twoje samopoczucie.

Wysypiaj się

Czas przeznaczony na sen nie jest zmarnowanym czasem. Wtedy organizm i mózg odpoczywają oraz regenerują się. Nabierasz siły i energii. Z tego powodu nie warto lekceważyć snu i maksymalnie go minimalizować. Twoje ciało i umysł potrzebują odpoczynku, aby nabrać nowej siły. Wtedy mogą też narodzić się w głowie nowe pomysły nad rozwiązaniem Twojej sytuacji, więc z pewnością poczujesz zadowolenie. Dobrze jest zadbać, aby Twój organizm żył w jakimś planie, tzn. staraj się chodzić spać o podobnych godzinach. Podaruj snowi 8 godzin, wielu badaczy zajmujących się mózgiem i nie tylko, określiło, że ten czas jest najlepszy.

Czytaj  Reklama firmy w social mediach

Kontroluj sytuację

W zależności od problemu, jaki masz, kontrolowanie sytuacji może wyglądać trochę w inny sposób. Przede wszystkim usiądź, weź kartkę do pisania oraz długopis. Napisz po jednej stronie problem jaki masz, co wywołuje w Tobie wysoki poziom nerwów oraz stresu. Zastanów się, znajdź rozwiązanie z sytuacji i zapisz to. Pomoże Ci stworzyć plan założeń, co zmienić, aby było lepiej. Jeśli nie możesz samodzielnie znaleźć dobrego rozwiązania, wygadaj się przed kimś. Porozmawiaj z bliską osobą lub kimś zaufanym. Być może zdanie innej osoby dużo Ci podpowie.

Stres atakuje bliskie osoby

Osoba, która ma w sobie dużo nerwów oraz stresu bardzo często przenosi te emocje do domu. To jest bardzo nieodpowiednim postępowaniem, ponieważ powoduje to napiętą sytuację w domu, gdzie w gruncie rzeczy nikt nie jest winny. Postaraj się oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Choć może to być trudne, szczególnie jeśli problemy w pracy odbijają się na Twojej sytuacji życiowej. Pamiętaj, że rodzina jest po to, aby się wspierać. Porozmawiaj z żoną lub mężem o tym, co wpływa na Twoje emocje. Z pewnością spotkasz się ze zrozumieniem oraz chęcią pomocy.

Sposoby radzenia sobie ze stresem i nerwami jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Czym jest efekt owczego pędu?

A może psycholog?

Niestety w dzisiejszych czasach wiele osób myśli, że pójście do psychologa oznacza, że jest się chorym psychicznie. Wcale tak nie musi być! Psycholog lub psychoterapeuta to specjalista zajmujący się ludzka psychiką, sposobem myślenia, co przekłada się na sposób działania. Jeśli popsuł Ci się samochód lub ząb, zwracasz się z pomocą do mechanika samochodowego lub dentysty. Pomyśl tak o swojej psychice. Być może potrzebuje ona wsparcia osoby, która się na tym zna. Chcąc wybrać się do psychologa zastanów się, kim miałaby być ta osoba, kobietą czy mężczyzną. To ustalenie jest bardzo pomocne, ponieważ nie raz zdarzają się sytuacja, że np. mężczyzna idący do pani psycholog lub pani psychoterapeutki po kilku spotkaniach stwierdza, że nie chce się otwierać przed kobietą. Uniknij takiej sytuacji i sprecyzuj przed z kim chciałbyś rozmawiać o swojej sprawie.

Czytaj  Czym jest turkusowa organizacja?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Czym są testy A/B ? - dlaczego warto je robić ?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jak sobie radzić z roszczeniowymi klientami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *