W sytuacji, kiedy dochodzi do pierwszego kontaktu z osobą, której się nie zna, aby uniknąć niezręcznej ciszy dobrze jest rozpocząć small talk. Pomoże to, aby rozmowa rozkręciła się i przeszła na temat, który Cię interesuje. Czym konkretniej charakteryzuje się small talk? Na jakie tematy można porozmawiać? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Small talk — co to jest, jakie pytania zadawać?

Przeczytaj o: Co pokazuje mowa ciała podczas komunikacji niewerbalnej?

Small talk co to jest jakie pytania zadawać jak założyć działalność

Small talk — co to jest, jakie pytania zadawać?

Small talk to nieformalna rozmowa o sprawach, które nie są zbyt istotne i z pewnością nie są kontrowersyjne. Dobrą okażą do przeprowadzenia takiej rozmowy jest spotkanie z kontrahentem, przeprowadzanie rozmowy rekrutacyjnej czy nawet sytuacja, gdy idziesz do urzędu lub banku, a pani sprawdza coś w dokumentach lub papierach. Small talk pomaga przełamać stres, zapełnić ciszę w pokoju oraz rozpocząć rozmowę na początek.

Pogoda

Pogoda to jeden z najbezpieczniejszych tematów. Wyrażenie swojego zdania o obecnie pasującej, nadchodzącej lub byłej atmosferze jest dobrym pomysłem. Warto jednak uniknąć sytuacji rozmawiania o ociepleniu klimatu, ponieważ w tym temacie zdania są podzielone.

Otoczenie

Innym pomysłem na small tak, jest rozmowa o miejscu, w którym się znajdujesz. Zarówno o budynku lub nawet o pomieszczeniu, jak i o tym, co jest poza nim. Być może jakiś park, budynki o ciekawej architekturze lub coś jest w trakcie budowy.

Kultura

W ten obszar rozmowy wchodzi: literatura, muzyka, filmy, seriale. Dobrze wymienić się zdaniem na temat filmu, który widziało się w TV lub w kinie. Można wymienić zdania na temat przeczytany w gazecie lub usłyszanym w radio.

Small talk co to jest jakie pytania zadawać jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Google Analytics - do czego służy ?
Czytaj  Najważniejsze powody, przez które biznes stoi w miejscu

Small talk — o czym nie rozmawiać?

Tak, jak już napisałam. Warto omijać tematy, które mogą mieć związek z odmiennym światopoglądem lub opinią na jakiś temat. Z tego powodu nie prowadź small talk o polityce, o religii, o pinięnliądzach i też zarobkach lub o wyglądzie wewnętrznym.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Błędy w budowaniu zaufania

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Błędy w budowaniu zaufania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *