Facebook to portal społecznościowy, który jest również miejscem, gdzie swoją obecność okazują różne firmy. Duża część z nich korzysta z reklamy, by dotrzeć do większej liczby osób i zyskać nowych klientów. Kupienie reklamy na Facebooku podlega możliwości rozliczeni VAT. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się jak rozliczyć wydatki na reklamę na Facebooku.

Jak rozliczyć wydatki na reklamę na Facebooku jak założyć działalność

Jak otrzymać fakturę za reklamę?

Faktura za reklamę jest dostępna w Menadżerze reklam na Facebooku. W związku z tym nie ma konieczności pisania do specjalnego działu na Facebooku związanego z tą kwestią. Należy kliknąć w menu w lewym górnym rogu i następnie przejść do zakładki “Rozliczenia i metody płatności”. Na liście pojawią się wszystkie podsumowania dokonanych transakcji.

Jaki kraj wystawi fakturę?

Faktura za zakup. Reklamy na Facebooku może być wystawiona przez różne siedziby tego portalu. A zatem może to być sytuacja, gdy wystawcą faktury jest siedziba Facebooka w Polsce. Oznacza to, że faktura zostanie opodatkowana standardową stawką VAT, czyli 23%. Wtedy trzeba potraktować fakturę jako krajową. Można ją ująć w kosztach podatkowych oraz wyłącznie w rejestrze VAT zakupu. W innym przypadku faktura może zostać wystawiona przez zagraniczną spółkę Facebooka w Irlandii. W ten sposób wystawiona faktura, zazwyczaj posiada wymienione koszty w innej walucie niż złoty oraz nie zawiera podatku VAT.

Reklama na Facebooku jako transakcja wewnątrzwspólnotowa

Wydatki związane ze skorzystaniem z usługi reklamowej na Facebooku są rozliczane jako wewnątrzwspólnotowe nabycie usług. A zatem konieczne jest to, aby zarejestrować się do VAT-UE. Robi się to przy pomocy formularza VAT-R. Transakcję wewnątrzwspólnotową należy opodatkować odpowiednią dla tego rodzaju usług polską stawką, czyli 23%

Jak rozliczyć wydatki na reklamę na Facebooku jak założyć działalność

Jak rozliczyć wydatki na reklamę na Facebooku?

Kupienie usługi reklamowej na Facebooku zaliczane jest jako import usług. Ustawa o VAT reguluje zapisami ten rodzaj usługi. Wskazuje, że obowiązek rozliczenia podatku VAT należy do nabywcy usługi. Podatnik zarówno odlicza oraz nalicza podatek VAT, co powoduje, że transakcja tego typu jest neutralna podatkowo. Możliwością odliczenia podatku naliczanego jest okres, w którym powstał obowiązek podatkowy. Dotyczy on podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia usług. Oznacz to, że odliczenie jest możliwe w czasie powstania obowiązku podatkowego lub w czasie dwóch następnych okresów rozliczeniowych. A zatem, aby ustalić obowiązek podatkowy, należy zwrócić szczególną uwagę na datę umieszczoną na fakturze.

Czytaj  Jakie informacje znajdują się na fakturze?

Przeczytaj o: Co zrobić z otrzymaną fakturą, która ma błędy?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Ulepszenie środka trwałego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *