Wcześniejsza spłata pożyczki

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, bez względu na jej skalę jest jedna rzecz, od której nie da się uciec. Są to negocjacje. Jak negocjować z klientem ? Tego właśnie dowiesz się czytając ten artykuł. Pokażemy Ci jedną z najbardziej popularnych technik negocjacyjnych. Jest ona przede wszystkim bardzo prosta. Jeśli dobrze jej użyjesz potrafi być niezmiernie skuteczna. Mówimy tu o technice pustych kieszeni lub inaczej technice pustego portfela.

Jak negocjować z klientem ?

Polega ona na tym, by pokazać klientowi, że nie możemy iść na żadne ustępstwa względem ceny, bo nas po protu na to nie stać. Jak to wygląda w praktyce ? Usłyszymy wtedy, że koszty produkcji są zbyt wysokie, by móc pozwolić sobie na obniżenie ceny. Warto zatem zweryfikować, czy to co mówi Twój kontrahent jest prawdą ! Kieruj się zatem swoją wiedzą i doświadczeniem w branży. Sprawdź ceny u innych dostawców. Warto też sprawdzić podstawowe informacje o sytuacji finansowej naszego kontrahenta. Są one dostępne czasem na stronie internetowej firmy, a już na pewno znajdziesz je w sprawozdaniu finansowym.

W tym miejscu zachęcam Cię także do przeczytania innego naszego artykułu Konto firmowe z obsługą księgową

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Macierz BCG - jak pomaga?
Jak negocjować z klientem ?

Sprawdzając te podstawowe dane nie dasz się nabrać na argument o słabej kondycji finansowej sprzedawcy. Możesz też użyć dokładnie tej samej techniki wobec drugiej strony. Mówimy tu po prostu o odwróceniu sytuacji. Wykaż, że koszty prowadzenia Twojej działalności również wzrosły. Dlatego też musisz oszczędzać i szukać rabatów. Możesz zauważyć, że prosisz o udzielenie rabatu, a nie oddanie towaru za darmo. Powołaj się na dotychczasową dobrą współpracę z kontrahentem, podkreślając jednak, że w obecnych warunkach biznesowych nie możesz przystać na proponowaną cenę. Kluczowe jest tutaj zatem zachowanie zdrowego rozsądku i asertywności.

Czytaj  Macierz BCG - jak pomaga?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Czy końcówka 99 naprawdę działa na klienta?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jak radzić sobie z presją czasu w pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *