Czym jest efekt owczego pędu?

Jeśli prowadzisz własny biznes lub zamierzasz otworzyć własną firmę warto znać pewne mechanizmy ekonomiczne. Możesz je potem wykorzystać w biznesie. Czym jest efekt owczego pędu? tego właśnie dowiesz się czytając dalej nasz artykuł. Efekt owczego pędu jest także nazywany efektem naśladownictwa

Czym jest efekt owczego pędu?

Niektórzy klienci bardziej cenią i co za tym idzie chętniej kupują te dobra które kupują inni ludzie. Zatem kupują ich więcej.

Badania preferencji a wykształcenie i czynniki społeczne

Badania pokazują że wzrost poziomu wykształcenia prowadzi z reguły do zwiększenia popytu na dobra lepszej jakości. Chętniej kupujemy dobra z obszaru higieny czy wysokiej kultury. Częściej dążymy do zakupu dóbr podkreślający nasz status społeczny. Kupujemy coś nie dlatego że jest nam potrzebne tylko dlatego że inni też to mają. Możemy zatem powiedzieć, że nasze decyzje zakupowe, a raczej świadome ich podejmowanie jest w pewien sposób ograniczone wyborami innych osób.c Szczególnie osób nam bliskich rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu.- Czym jest dźwignia finansowa ?

Preferencje współzależne

Preferencje współzależne są silnie powiązane z potrzebą afiliacji, czyli przynależności do określonej grupy społecznej. nasze decyzje zakupowe podejmujemy często w oparciu o opinie innych znanych nam osób. Często opinie osób podobnych do nas traktujemy jak opinie ekspertów.

Czym jest efekt owczego pędu?

Jak wykorzystać preferencje współzależne w marketingu?

Dobrym sposobem jest pokazywanie na stronie internetowej opinii innych ludzi po zakupie. To przecież często stosowana i znana praktyka. Bazuje ona właśnie na preferencjach współzależnych. Po drugie w tekstach marketingowych warto używać poniższych zwrotów.

  • wielu ludzi uważa
  • razem zrealizujemy Twój plan
  • wspólnie z nami
  • wielu ekspertów uważa, że..
  • ten produkt obserwuje także x Twoich znajomych
  • aż 90% klientów poleca nasz produkt

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Czytaj  Facebook w służbie Twojej sprzedaży

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czas w negocjacjach - Zobacz jaki jest ważny !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *