Czym jest lejek sprzedażowy ?

Czym jest lejek sprzedażowy ? Musisz uświadomić sobie, że zanim kilka lub kilkanaście osób kupi Twój produkt musisz z nim dotrzeć. dużo większej liczbie osób. Wydaje Ci się, że nie masz wpływu na to kto obejrzy Twój produkt w internecie? – Wiedz, że to nie do końca prawda. za pomocą swoich działań możesz a nawet powinieneś inspirować swoich odbiorców. Pokazywać im jak można za pomocą Twojego produktu rozwiązywać konkretny mniejszy lub większy życiowy kłopot.

Czym jest lejek sprzedażowy ?

Lejek sprzedażowy można podzielić na etapy

  • W pierwszym etapie widzimy wszystkich klientów, którzy weszli na naszą stronę. Nie mamy do tych ludzi ani pozytywnego ani negatywnego stosunku.
  • Na drugim etapie dokonując analizy na przykład wieku czy zainteresowań. – Widzimy, że pewna grupa ludzi jest dla nas bardziej interesująca od innych.
  • W ostatnim etapie wybieramy osoby, z którymi chcemy nawiązać trwalsze relacje, bo to one są naszą ścisłą grupą docelową. Na tym poziomie lejka sprzedażowego mamy klientów, którzy już nas znają i zaufali nam. Mają historię wcześniejszych kontaktów, wiedzą że sprzedajemy sprawdzone produkty dopasowane do konkretnych potrzeb.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Co to jest system e-TOLL?
Czym jest lejek sprzedażowy ?

W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania innego naszego artykułu – Konwersja w sklepie internetowym

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet jeśli klient nas dobrze zna nie gwarantuje tego że zawsze od nas kupi. Szanse na zakup są jednak dużo większe niż wśród klientów, którzy znajdują się na górze lejka sprzedaży. Posługując się lekiem sprzedaży dopasowujesz komunikację z klientem do etapu na którym on się znajduje. Warto zatem znać zależności sprzedaży.

Czytaj  Kogo dotyczy zwolnienie dyscyplinarne ?

Czym jest lejek sprzedażowy ? – Podsumowanie

W tym wpisie przedstawiliśmy lejek który składa się tylko z trzech poziomów. Możemy lejek ten rozszerzyć dodać kolejne etapy. W każdym razie na pierwszym etapie jest zawsze zdobycie uwagi klienta, a ostatnim etapem jego lojalność. Pomiędzy są takie etapy jak zainteresowanie, pożądanie, działanie czyli zakup. Ważne jest b umieć nazwać te etapy i wiedzieć na którym etapie znajduje się konkretny klient. Jeśli masz taką informację będziesz potrafił zarządzać relacją z klientami.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Prokrastynacja — jak z nią walczyć?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Prokrastynacja — jak z nią walczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *