Prowadząc firmę niezależnie od branży, warto posiadać stronę internetową. W zależności od profesji może ona być tylko wirtualną bardziej rozbudowaną wizytówką lub stroną na której znajduje się wiele działów oraz zdjęć i informacji. Przy pomocy posiadanej strony internetowej można stać się mniej anonimowym przedsiębiorcem oraz pozyskać nowych klientów. Dodatkowo swój adres internetowy będziesz mógł umieścić na swoich wizytówkach. W zależności od tego jak znasz obsługę komputera, własną nieskomplikowaną stronę internetową można stworzyć samemu używając różnych szablonów lub zlecić ją specjalnej firmie na zbudowanie jej. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się od czego zacząć podczas tworzenia strony internetowej dla firmy.

Od czego zacząć podczas tworzenia strony internetowej dla firmy jak założyć działalność

Domena, czyli nazwa Twojej strony internetowej

Domena to podstawowa rzecz związana ze stroną internetową, będzie adresem Twojej strony. Powinna być stosunkowo niedługa oraz związana z Twoją firmą. To może być jej nazwa. Podczas wyboru domeny trzeba zdecydować się na rozszerzenie jej, czyli końcówkę adresu. Może to być .pl, .com, .net.

Hosting oraz SSL

Ten akapit jest przeznaczony dla osób, które same będą tworzyły własną stronę. Po zakupie domeny oraz zarezerwowaniu nazwy dla swojej strony trzeba pomyśleć w jaki sposób będzie ona funkcjonowała. Ważny jest tutaj hosting, czyli wynajęcie serwera lub przestrzeni dyskowej na której będzie znajdowała się zawartość Twojej strony. Dodatkowo ważne jest SSL, czyli połączenie, które powoduje, że strona internetowa jest bezpieczna (zaczyna się od https://). Strony pozbawione tego połączenia są bardzo często uważane przez przeglądarki jako niebezpieczne. Tym samym blokują ją i dużo trudniej na nią wejść. To także wpływa na obecność strony w wyszukiwarce internetowej. Może ona nie pojawiać się lub dostać miejsce w pozycji bardzo odległe.

Czytaj  Analiza SWOT - O, czyli szanse
Od czego zacząć podczas tworzenia strony internetowej dla firmy jak założyć działalność

Od czego zacząć podczas tworzenia strony internetowej dla firmy? – Zgromadź wszystkie potrzebne informacje

Jeśli Twoja strona internetowa będzie wirtualną wizytówką to trzeba będzie umieścić na niej podstawowe dane. Należy do nich: podanie Twojej branży, adres, numer telefonu oraz umieszczenie rzeczy, którymi się zajmujesz. W przypadku, gdy zdecydujesz się na rozbudowaną wersję to napisz na kartce lub w pliku wiele informacji. A dokładnie czym się zajmujesz, czyli charakterystyka i opis tych rzeczy. Możesz także opisać swoje realizacje. Podejdź do tego zadania na wysokim poziomie, udziel wszystkich informacji, które uznasz, że są istotne. To będzie Twoja strona firmowa oraz Twoja reklama.

Zajrzyj na któryś z poniższych naszych artykułów, które będą dla Ciebie pomocne w tej kwestii.

Przeczytaj o: Od czego zależy sukces w e-commerce?

Czy warto promować firmę w social mediach?

Reklama firmy w social mediach

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Konwersja w sklepie internetowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *