Na co uważać podpisując umowę leasingu ?

Na co uważać podpisując umowę leasingu ? Zazwyczaj firmy leasingowe oferują swoim klientom kompleksowy pakiet ubezpieczeń wraz z umową leasingową, co może wydawać się atrakcyjną opcją. W przypadku leasingu samochodu, ten pakiet często obejmuje ubezpieczenie AC (Auto-Casco) oraz pomoc drogową. Jednakże, te ubezpieczenia mogą znacząco podnieść koszty całej umowy leasingowej.

Warto zastanowić się nad poszukiwaniem zewnętrznego brokera ubezpieczeniowego, który może zaoferować lepsze warunki. Warto jednak pamiętać, że firma leasingowa musi wyrazić zgodę na skorzystanie z zewnętrznego pakietu ubezpieczeń.

Na co uważać podpisując umowę leasingu ?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Co to jest Producer Price Index ?

Po pierwsze, warto zauważyć, że pozycja leasingobiorcy w takim ubezpieczeniu nie jest jasno określona. Zazwyczaj jest to ogólna umowa ubezpieczenia, którą leasingobiorca zawiera jako ubezpieczający, we współpracy z określonym ubezpieczycielem. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje konkretne przedmioty leasingu, jednak jako leasingobiorca nie jesteś bezpośrednio objęty ubezpieczeniem – jesteś jedynie wskazany jako osoba korzystająca. To ma ważne konsekwencje, na przykład w przypadku niesprawiedliwej wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. W takim przypadku nie masz prawa domagać się korekty świadczenia od ubezpieczyciela ani wnieść pozew przeciwko niemu. To zależy tylko od dobrej woli leasingodawcy, czy podejmie kroki w celu uzyskania wyższego odszkodowania.

Czytaj też: Co zrobić z otrzymaną fakturą, która ma błędy

Po drugie, te “gotowe pakiety” ubezpieczeniowe są zazwyczaj produktem masowym i często sprzedawcy nie dostosowują ich do indywidualnych potrzeb leasingobiorcy. Może się zdarzyć, że w przypadku utraty pojazdu, ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

Na co uważać podpisując umowę leasingu ?

Ubezpieczenie nie wszystko obejmuje

Dodatkowo, umowa leasingu często zawiera specyficzne klauzule, których nie obejmuje ubezpieczenie. Na przykład, pakiet ubezpieczeniowy może obejmować ochronę przed kradzieżą pojazdu, ale niekoniecznie przed przypadkowym przywłaszczeniem. W przypadku leasingu pojazdów, najczęstszą przyczyną utraty pojazdu może być właśnie przypadkowe przywłaszczenie, a nie kradzież.

Czytaj  Co to jest system e-TOLL?

Dlatego też, przed podpisaniem umowy leasingowej warto dokładnie zrozumieć, jakie warunki ubezpieczeniowe oferuje firma leasingowa i zastanowić się, czy warto rozważyć alternatywne opcje ubezpieczeniowe, które lepiej spełnią Twoje indywidualne potrzeby.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Stałe oprocentowanie kredytu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *