Wzięcie kredytu inwestycyjnego to ogromna szansa dla wielu firm na nowe inwestycje, a co za tym idzie otwarcie się na nowe obszary swojej firmy, rozszerzenie jej działalności. To także dobra droga, aby finalnie zwiększyć swoje aktywa oraz dokonać rozwoju firmy. A zatem jest to bardzo duża szansa na zrobienie kroków do przodu podczas posiadania własnej firmy. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się co to jest i na czym polega kredyt inwestycyjny.

Kredyt inwestycyjny co to jest i na czym polega jak założyć działalność

Kredyt inwestycyjny – co to jest i na czym polega? – Czym się charakteryzuje?

Przede wszystkim można go wziąć w celu opłacenia nowej inwestycji. W zależności od banku mogą różnić się wymagania otrzymania kredytu. Oznacza to jej maksymalny czas spłacenia oraz wysokość posiadanego wkładu własnego w dany rozwój. Zazwyczaj kwota kredytu inwestycyjnego może być bardzo wysoka. To jedna z cech charakteryzujących ten kredyt. Można otrzymać bardzo wysoką kwotę, często banki nie mają ustalonej górnej kwoty pieniężnej przydzielenia go. Dodatkowo taki kredyt może posiadać długi okres spłacenia, nawet 20 lat. Część banków wymaga, aby posiadać od 20% do 30% wkładu własnego w daną inwestycję. Nie jest to jednak stałą zasadą i jeśli chcesz wziąć taki kredyt, a nie dysponujesz kapitałem własnym do opłacenia inwestycji, to poszukaj takiego rodzaju kredytu w innym banku.

Kto może otrzymać kredyt inwestycyjny?

Jest to oferta przeznaczona jedynie dla przedsiębiorców, a zatem trzeba posiadać działalność gospodarczą. Może to być zarówno duża firma jak i jednoosobowa działalność gospodarcza. Jednakże jednym utrudnieniem (w zależności od banku) może być wymagany minimalny okres funkcjonowania na rynku, aby do otrzymać. Ten okres może wynosić od 6 miesięcy do nawet 2 lat.

Kredyt inwestycyjny co to jest i na czym polega jak założyć działalność

Na czego sfinansowanie można uzyskać kredyt?

Kredyt inwestycyjny pozwoli za sfinansowanie różnych rzeczy. Może to być:

  • opłacenie inwestycji związanych z podstawową działalnością, czyli można kupić: maszyny, urządzenia, komputery, samochody osobowe oraz dostawcze,
  • budowa nieruchomości,
  • zakup nieruchomości komercyjnych zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym,
  • opłacenie kredytu inwestycyjnego już zaciągniętego w innym banku.
Czytaj  Co powinna zawierać umowa franczyzy ?

Przeczytaj o: Czy można odzyskać pieniądze przelane na zły numer konta?

Tłumaczenie dokumentów księgowych – czy zawsze jest wymagane?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Różnica między rokiem podatkowym a rokiem obrotowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *