Jak wiadomo, w wielu branżach istnieje bardzo duża konkurencje. Przede wszystkim przedsiębiorstwa produkcyjne posiadają firmy rywalizujące, które dynamicznie się rozwijają. Dodatkowo często zainwestowały w nowe technologie pomagające im. To sprawia, że małe i średnie firmy mają utrudnienie na tym polu. Z tego powodu warto skorzystać z kredytu technologicznego. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się co to jest i na czym polega kredyt technologiczny.

Kredyt technologiczny co to jest i na czym polega jak założyć działalność

Kredyt technologiczny – co to jest i na czym polega? – Kto może wziąć kredyt technologiczny?

Taki kredyt jest zarezerwowany tylko dla firm i to konkretnego typu. Musi to być mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo.

Na co można wziąć kredyt technologiczny?

Ten rodzaj kredytu jest przeznaczony dla sfinansowania kosztu oraz wdrożenia nowych technologii. Ich zadaniem powinno być stworzenie nowych lub ulepszonych usług oraz towarów, a także posłużenie w rozwoju. Kredyt technologiczny nie może zostać przeznaczony do zakupu środka trwałego, w którym funkcjonuje już nowa technologia pojawiająca się w przedmiocie inwestycji technologicznej.

Co różni kredyt technologiczny od zwykłego kredytu?

Cecha różniąca jest bardzo istotna oraz w gruncie rzeczy cenna dla przedsiębiorstwa. Wynika to z faktu, że jedynie za część spłaty kredytu jest odpowiedzialne przedsiębiorstwo, które je dostało. Za drugą część spłaty odpowiada Fundusz Kredytu Technologicznego. Dostaje się od nich dotację. Mogą oni spłacić maksymalnie 75% wartości inwestycji.

Kredyt technologiczny co to jest i na czym polega jak założyć działalność

Jak otrzymać kredyt?

Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku do banku. Musi on jednak posiadać umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Następnie po złożeniu wniosku, w terminie do 60 dni będzie zawarta umowa kredytu technologicznego bądź przyznana promesa kredytu technologicznego. W przypadku promesy przedsiębiorca złoży do BKG wniosek o przyznanie premii technologicznej. W tej sytuacji BKG może przyznać dotacje. Jeśli BKG uzna, że przedsiębiorca może otrzymać kredyt technologiczny, to wystąpi wypłata premii technologicznej. Można otrzymać ją jednorazowo lub w kilku ratach. Jednakże, aby ją dostać trzeba wykorzystać w pełni przyznany kredyt oraz zakończyć już wdrożenie nowej technologii.

Czytaj  Rodzaje kredytów: kredyt konsolidacyjny

Przeczytaj o: Jak obniżyć koszty w firmie?

Bezpieczeństwo podczas zakupów online

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kredyt pomostowy - co to jest i na czym polega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *