jak założyć działalność

Robiąc przelew zarówno w celach prywatnych (np. opłacenie danego rachunku lub za zakupy zrobione w e-sklepie) lub zawodowych (np. płacąc za wykonaną usługę, otrzymany towar) może dojść do sytuacji źle zrobionego przelewu. Chodzi tu o podane nieprawidłowego numeru konta. A zatem do trafienia przez pieniądze do miejsca, tam gdzie nie powinny. Pomyłka może polegać nawet na złym podaniu nawet jednej cyfry. Czy w takiej sytuacji można odzyskać pieniądze przelane na zły numer konta? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Czy można odzyskać pieniądze przelane na zły numer konta jak założyć działalność

Przelanie pieniędzy na złe konto może dotyczyć trzech sytuacji, czyli na konto:

  • zamknięte przez osobę, która je posiadała,
  • nieistniejące,
  • należące do innej osoby.

Jaka jest droga rozwiązania w każdym z tych przypadków?

Przelew na zamknięte już konto

Podstawową zasadą zamkniętego numeru bankowego jest to, że nie będzie już ponownie otwarte. Chodzi tu o sytuacje, że inna osoba otworzy konto i dostanie numer, z którego korzystała kiedyś inna osoba. Oznacza to, że zrobienie przelewu na konto, które zostało już zamknięte to lepsza z sytuacji, które mogą zajść. Pieniądze nie trafią do innej osoby. W takiej sytuacji banki zazwyczaj zwrócą pieniądze. Może to trwać maksymalnie kilka dni roboczych.

Przelew na nieistniejące konto

Taka sytuacja może w ogóle się nie wydarzyć. Systemy bankowe bardzo często wiedzą czy dane konto istnieje czy nie. A zatem podczas robienia przelewu można od razu otrzymać komunikat, że wykonanie przelewu nie jest możliwe. A zatem nie dojdzie do finału tej sytuacji.

Czy można odzyskać pieniądze przelane na zły numer konta jak założyć działalność

Czy można odzyskać pieniądze przelane na zły i istniejący numer konta?

Jest to najbardziej problematyczna sytuacja. Jeśli źle wpisana cyfra podczas wpisania numeru konta przekazała pieniądze jakieś nieznanej osobie. W tym przypadku różne banki mogą mieć odmienne zasady postępowania. I tym samym źle przekierowaną kwotę można odzyskać lub nie. Jednakże zmiana zasad postępowania została zmieniona. A zatem taka sytuacja nie powinna być problematyczna. Jednakże wszystko zależy od powodu przelewu. Czy numer został źle wpisany czy też była to próba wyłudzenia pieniędzy.

Czytaj  Własna firma – dotacje z Unii Europejskiej

W sytuacji żle zrobionego przelewu potrzeba na szybką reakcję. Zauważając to po minięciu niewielkiego czasu można wycofać wykonanie przelewu (internetowo lub dzwoniąc na bankową infolinię). Zależy to jednak od miejsca zrobienia i dojścia przelewu. Czy będzie to w obrębie jednego banku oraz czy nie został zrobiony szybki przelew.

Przeczytaj o: Metoda uproszczona rozliczania kosztów w KPiR

Bezpieczeństwo podczas zakupów online

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Odszkodowanie a zadośćuczynienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *