Wybieram franczyzę - jak to zrobić?

Wybieram franczyzę jak – to zrobić? W Internecie można znaleźć wiele ofert współpracy, opartych na franczyzie. Nie sugeruj się tylko marżą. Wybierz taką franczyzę która odpowiada Twoim oczekiwaniom i potencjałowi. Wybierz sektor, który lubisz i rozumiesz jego specyfikę, dzięki temu łatwiej będzie Ci prowadzić biznes. Koncentrowanie się tylko na niskich kosztach wstępnych lub marży, może okazać się błędem.

Po pierwsze zwróć uwagę czy franczyzodawca ma doświadczenie w prowadzeniu sieci. To, że poradził sobie z prowadzeniem jednej jednostki wcale nie oznacza, że rozwiąże problemy, które pojawią się przy większej skali biznesu. Z punktu widzenia franczyzodawcy najważniejszy przecież jest rozwój biznesu i osiąganie zysku. Chce, zatem wykorzystać partnerów biznesowych, aby zainwestowali w jego pomysł czas i pieniądze. Dlatego uważaj na frazesy pojawiające się w opisach ofert franczyzy. Na pierwszy rzut oka wszystkie firmy są innowacyjne, dochodowe i otwarte na nowe pomysły. Brak doświadczenia franczyzodawcą w zasadzie nie powinna stanowić przeszkody. Pod warunkiem, że przedstawi Ci uczciwe warunki współpracy. W naszym artykule dowiesz się – Co powinna zawierać umowa franczyzy?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Jakie płatności firmowe muszą być prowadzone przy pomocy przelewów?

Wybieram franczyzę – jak to zrobić? – aspekty

Po drugie nie sugeruj się logo firmy. Sprawdź czy po przeczytaniu opisu modelu biznesu wiesz o jaką markę chodzi, To jest test na rozpoznawalność. Rozpoznawalność marki ma być przecież magnesem, przyciągającym twoich klientów. Sprawdź też, czy produkty, które będziesz sprzedawać są dobrej jakości. Zweryfikuj, również jakie są dostępne kanały dystrybucji oraz komunikacji z klientem. Sprawdź czy potrafisz z nich korzystać i czy nie ma w związku z tym żadnych barier. Ważne, abyś umiał posługiwać się dostarczonymi Ci możliwościami Wybieram franczyzę – jak to zrobić? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Co ważne zwróć uwagę na kondycję finansową franczyzodawcy. Pogarszać ją mogą na przykład zatory płatnicze.

Czytaj  Klauzule wekslowe jak należy je rozumieć ?

Sprawdź ile na tym biznesie zarobisz i czy Twoje wynagrodzenie jest współmierne z włożonym kapitałem. Zwróć uwagę, na to czy nie zostałeś obarczony zbyt dużą odpowiedzialnością. Reasumując – muszą ze sobą współgrać trzy elementy. Jakość produktów franczyzodawcy, dobra kondycja finansowa franczyzodawcy oraz chłonność rynku Na koniec lin do przydatnej strony Polskiego Związku Franczyzodawców.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Koszty firmowe – co można do nich zaliczyć?

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Czy każdy musi płacić podatek VAT ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *