Pożyczka dla zadłużonych

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej stanowią aktualnie dużą część rynku usług finansowych. Problemy finansowe mogą utrudnić otrzymanie kredytu lub pożyczki. Z pomocą może przyjść kredyt dla zadłużonych, dostępny dla osób z negatywną historią kredytową w BIK i KRD.  Negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) nierzadko przekreśla szanse na otrzymanie tradycyjnego kredytu w bankach. Te są bowiem zobligowane do szczegółowego prześwietlania swoich klientów. Nieterminowe spłaty dotychczas zaciągniętych kredytów nie muszą jednak zamknąć furtki do uzyskania kolejnych. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z prywatnych firm, które udzielą pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Jest bardzo wiele takich firm.

W niniejszym artykule przedstawimy informacje dotyczące tego, jak uzyskać pożyczkę bez odpowiedniej zdolności kredytowej.

Przeczytaj również: Różnice między leasingiem operacyjnym a finansowym

Pożyczka dla zadłużonych – wyjaśniamy

Osoby zadłużone, mają bardzo niskie szanse na kredyt w banku. Zła historia kredytowa w BIK prawie zawsze oznacza bowiem negatywną decyzję kredytową – banki i SKOKi mają obowiązek weryfikacji swoich Klientów w Biurze Informacji Kredytowej.

Kredyt dla zadłużonych jest propozycją dla osób, które jeszcze nie pogrążyły się w kłopotach finansowych. To ostatni moment na pomoc i spłatę zaległych zobowiązań. Do złożenia wniosku o kredyt wystarczą na początek podstawowe dane osobowe oraz informacje o ewentualnych zaległościach. Kredyty dla osób zadłużonych są także wybierane przez osoby bez zdolności kredytowej, czyli z niskimi dochodami lub za wysokimi miesięcznymi ratami.

Zdolność kredytowa to maksymalna kwota, jaką pożyczkobiorca może przeznaczyć na ratę nowego kredytu czy pożyczki i ta wartość kształtuje ostateczną wysokość kredytu, jakiego udzielają banki. To także zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu razem z odsetkami w terminach określonych umową.

Oceny zdolności kredytowej banki dokonują samodzielnie, na podstawie ustanowionych przez siebie algorytmów. A to oznacza, że sposób obliczania zdolności kredytowej różni się w bankach. Trudno więc się dziwić, że pożyczki dla osób zadłużonych, którzy nie mają zdolności kredytowej cieszą się takim powodzeniem i mają tak szeroką grupę odbiorców.

Czytaj  Kim jest przedstawiciel podatkowy ?

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Instagram Banner

Chcesz być na bieżąco?! POLUB NAS NA INSTAGRAMIE!

Czytaj  Opłacalność emisji publicznej akcji

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kredyt a pożyczka

Pożyczki bez BIK – dla kogo?

Niektóre firmy pozabankowe nie sprawdzają zadłużenia klientów w bazach dłużników. Najczęściej robią to banki, aby zminimalizować ryzyko udzielenia pożyczki osobie zadłużonej. Zaś firmy pozabankowe mogą sobie pozwolić na zaakceptowanie klienta z zadłużeniem w BIK.

  • Jeśli posiadasz negatywny wpis w BIK to oznacza, że wiele firm pożyczkowych nazwie Cię dłużnikiem. Często brak terminowej płatności może wynikać nie z naszej winy.
  • Pożyczka bez BIK jest dla osób, które przez różne sytuacje wpadły w spiralę zadłużenia, która doprowadziła ich do złej sytuacji finansowej.
  • Negatywna historia w bazach ma największe znaczenie dla osób, które interesuje pożyczka bez BIK. Wiele firm pozabankowych oferują swoim klientom dodatkowe pieniądze bez sprawdzania w BIK. Wystarczy wypełnić krótki wniosek, a wstępna decyzja otrzymywana jest natychmiastowo. Każdy kto jest traktowany przez banki jaki zadłużony, może aplikować, niezależnie od tego czy pieniądze potrzebuje na remont domu czy nowy samochód.
  • Pożyczka bez BIK jest dla osób pełnoletnich, które posiadają dokument tożsamości. Niektórzy pożyczkodawcy w warunkach pożyczki podają górną granice wiekową jednak produktów finansowych jest tyle, że każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.
Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej
Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej

Kto najczęściej ubiega się o pożyczki bez zdolności kredytowej?

Według statystyk o chwilówki bez zdolności kredytowej najczęściej ubiegają się osoby w wieku 23-35 lat. Jest to wiek, w którym młodzi ludzie próbują się usamodzielnić – kupują lub wynajmują mieszkanie, zakładają rodzinę, podróżują i zdobywają doświadczenie zawodowe. Każda kolejna decyzja wiąże się z dużymi kosztami, a młody wiek i brak umowy o pracę na czas nieokreślony skutkuje często odmowną decyzją banku w sprawie udzielenia pożyczki. Rozwiązaniem jest szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej, z której może skorzystać niemal każda osoba pełnoletnia.

Czytaj  Wcześniejsza spłata pożyczki – warto?

Jak działają pożyczki bez zdolności kredytowej pod zastaw?

By zyskać pewność, że pożyczkodawca nie odmówi nam pomocy mimo braku zdolności kredytowej, musisz zaoferować mu jakieś zabezpieczenie. Dopiero wtedy zyska pewność, że jeśli nie dopełnisz postanowień umowy, będzie miał możliwość odzyskania swoich pieniędzy.

Jedną z interesujących propozycji w tym zakresie są pożyczki pod zastaw samochodu. Niezależnie od tego, jaką wartość przedstawia posiadany pojazd, pozwoli na uzyskanie choćby kilkuset złotych na bardzo pilne potrzeby. Jest to ciekawa propozycja dla tych, którym zależy na czasie. Wiadomo jednak, że wraz ze wzrostem wartości auta można liczyć na zdecydowanie większe kwoty sięgające nawet kilkunastu albo kilkudziesięciu tysięcy złotych. Możesz zadłużyć się pod zastaw także nieruchomości, działki itp.

Możesz również wziąć pożyczkę dla zadłużonych bez zdolności kredytowej z gwarantem. Gwarant, czyli żyrant, poręczyciel, to osoba, która poświadcza, że będziesz w stanie spłacić zobowiązanie w terminie. W takiej sytuacji wszelkie kryteria, które zazwyczaj musi spełniać pożyczkobiorca, stawiane są przed gwarantem. Oznacza to, że to jego zdolność kredytowa zostanie poddana szczegółowej analizie. Dlaczego? Jeśli nie dotrzymasz terminu spłaty, wówczas obowiązek uregulowania zobowiązania spadnie na gwaranta. 

Warte uwagi: Stałe oprocentowanie kredytu

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Faktoring – rodzaje

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Odsetki ustawowe za opóźnienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *