Bardzo często pojawiają się problemy u przedsiębiorcy z dobrym zrozumieniem przepisów podatkowych. Część z nich napisana jest niejasno, pogmatwanie lub nie odpowiada na wszystkie pytania. W takim wypadku najlepszym sposobem jest złożenie wniosku o wydanie interpretacji podatkowej do specjalnego organu. Jednakże duża część przedsiębiorców tego nie robi i telefonuje do organu podatkowego, co w gruncie rzeczy nie jest najlepszym pomysłem. W tym artykule napiszę dlaczego. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Konsultacje telefoniczne z fiskusem nie chronią podatnika.

Przeczytaj o: Kiedy złożyć wniosek o wydanie interpretacji podatkowej?

Konsultacje telefoniczne z fiskusem nie chronią podatnika Jak założyć działalność

Konsultacje telefoniczne z fiskusem nie chronią podatnika

Najszybszym sposobem na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące podatków jest zadzwonienie do urzędu skarbowego. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że choć dzwoni się do urzędu i rozmawia z pracownikiem zajmującym się księgowością i podatkami to nie można mieć pewności, że otrzymana odpowiedź jest właściwa i zgodna z rzeczywistością. Z tego powodu nie można traktować informacji jako prawidłowe i zgodnie z nimi postępować, ponieważ rozmowa z fiskusem nie jest gwarancją, która chroni przedsiębiorcę. Dodatkowo może to w konsekwencji przysporzyć kłopotów. Szczególnie, gdy dojdzie do sytuacji, że skontaktuje się z przedsiębiorcą fiskus, ponieważ w złożonych dokumentach doszło do nieprawidłowości i w ramach odpowiedzi fiskus uzyska odpowiedź, że tak poleciła zrobić pani w urzędzie przez telefon. Oczywiście bez problemu można zadzwonić do urzędu, aby uzyskać odpowiedź, ale nie powinna ona dotyczyć rzeczy skomplikowanej, pogmatwanej sprawy.

Konsultacje telefoniczne z fiskusem nie chronią podatnika Jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Odroczony podatek dochodowy

Najlepszy sposób to złożenie wniosku o Wydanie podatkowej interpretacji podatkowej

W przypadku braku pewności dotyczącej podatków najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedzi, jest napisanie wniosku o Wydanie podatkowej interpretacji podatkowej. Istnieje specjalny organ, który się tym zajmuje, czyli Krajowa Informacja Skarbowa. Pismo można złożyć poprzez portal ePUAP, listownie nadając list polecony lub też osobiście. Koszt wydania interpretacji to 40 zł. Na odpowiedź można czekać maksymalnie 3 miesiące. Wydana decyzja będzie na papierze oraz jest ona wiążąca i chroniąca.

Czytaj  Jakie podatki musi płacić przedsiębiorca?

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Wszystko co musisz wiedzieć o obowiązku podatkowym

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Split payment - czyli podzielona płatność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *