Rodzaje kredytów: kredyt hipoteczny

Czy Twoja firma może dostać kredyt lombardowy ? – Na wzięcie kredytu lombardowego decydują się zazwyczaj przedsiębiorstwa. Choć zaznaczyć warto, że ten rodzaj kredytu jest dostępny także dla osób fizycznych. Aby móc skorzystać z tego rodzaju środków finansowych musisz dysponować towarem pod zastaw.

Czy Twoja firma może dostać kredyt lombardowy ?

zastawem dla kredytu mogą być papiery wartościowe oraz metale szlachetne. Może być to także biżuteria lub na przykład obrazy czy inne dzieła sztuki. Warto podkreślić, że stopa oprocentowania takiego kredytu wynosi na obecną chwilę 3,25 procent

Aby móc skorzystać z tego rodzaju kredytu przede wszystkim najpierw bankowi eksperci wyceniają nasz towar, który ma być zabezpieczeniem kredytu. Przede wszystkim kwota wypożyczana z banku nie może być równa kosztowi przedmiotu pod zastaw. Najczęściej stanowi ona od 20 do maksymalnie 80 procent wartości towaru. Dla instytucji bankowej jest to zabezpieczenie na wypadek niewywiązania się klienta z umowy. Co więcej niestety będziesz musiał także pokryć także koszty wyceny.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kredyt konsolidacyjny - co to jest i na czym polega?

Wadą takiego rozwiązania jest jego krótko-terminowość. Kredyt lombardowy banku centralnego udzielany jest na krótki okres, który wynosi od 7 dni do 3 miesięcy. Czasem niektóre banki komercyjne udzielają kredytów lombardowych do nawet 12 miesięcy. Po takie rozwiązanie można więc sięgać jedynie doraźnie. Kredyt lombardowy nie zastąpi kredytu inwestycyjnego.

Przeczytaj o: Od czego zacząć podczas tworzenia strony internetowej dla firmy?

Czy Twoja firma może dostać kredyt lombardowy ?

Czy Twoja firma może dostać kredyt lombardowy ? – Kredyt lombardowy instytucja finansowa może wypłacić jednorazowo lub w transzach. Brak spłaty kredytu lombardowego umożliwi bankowi sprzedaż zastawu.

Czytaj  Własna działalność – środki z kredytu

Kredyt lombardowy a odsetki ?

Jeżeli nie wywiązujesz się z postanowień umownych, kredytodawca ma prawo obciążyć Cię odsetkami od udzielonej kwoty. Można wyróżnić kilka rodzajów odsetek:

  • proste, które obliczamy odwrotnie proporcjonalnie do czasu trwania umowy. Oznacza to, że im dłuższy jest okres kredytowania, tym niższe będą odsetki,
  • składane, to takie, które kredytodawca nalicza regularnie i dołączane do spłacanego kapitału,
  • dyskonto, czyli odsetki, których wysokość oblicza bank przed zawarciem umowy z klientem, opłacane z góry.

Zgodnie z paragrafem 2 artykułu 359. ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku “maksymalna wysokość odsetek w przypadku kredytu lombardowego nie może przekroczyć w ciągu roku wysokości stopy procentowej więcej niż czterokrotnie.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Klasyfikacja środków trwałych

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Kryptowaluty - kupno i sprzedaż a podatek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *