Dywidenda

Kredyt dla początkujących firm. Jak taki kredyt uzyskać ? Jakie warunki należy spełnić ? Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą istniejącym na rynku krócej niż 6 miesięcy ten artykuł dedykujemy właśnie Tobie

Kredyt dla początkujących firm

Jeśli przedsiębiorca zapyta bank o kredyt, bank zawsze zapyta przedsiębiorcę o zdolność kredytową. – Dlatego też młodzi przedsiębiorcy mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu. W przypadku, gdy firmy ubiegają się o kredyt bank analizuje kilka rzeczy.

  • wysokość i płynność dochodów,
  • historia spłat i bieżących zobowiązań
  • także i i to czy firma ma zabezpieczenie kredytu.

Firma działająca krócej niż 6 miesięcy osiąga dochody zbyt krótko, by móc wykazać ich regularność i są one często za niskie, by uzyskać kredyt. Alternatywą może być zatem może być kredyt na start, czyli kredyt dla młodej firmy – w tym dla firmy działającej krócej niż pół roku.

Przeczytaj o: Faktura uproszczona — co zawiera i kiedy można ją wystawić?

Kredyt dla początkujących firm

Kredyt dla młodej firmy lub kredyt na start to produkt, który pojawił się już w kilku bankach. Obecnie taki kredyt oferuje już mBanku, Przedsiębiorca może uzyskać nawet 60. 000 złotych. BNP Paribas, gdzie możliwe jest wzięcie “Kredytu na dobry start”, to też wysoka kwota do wzięcia. – Nawet 50.000 złotych.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Własna firma – dotacje z Unii Europejskiej

Jeśli Twój bank nie oferuje kredytu dla firmy, działające krócej niż 6 miesięcy sprawdź czy nie ma alternatywy. Może to być limit kredytowy w bieżącym rachunku lub kredyt firmowy na niewielką kwotę. W takim wypadku bank nie będzie wymagał spełnienia licznych warunków. Regularne wpływy na rachunek bankowy będą sygnałem wypłacalności.

Czytaj  Oprocentowanie kredytu – wskaźnik WIBOR

Kredyt dla początkujących firm –

Podsumowanie

Kredyt dla początkujących firm. – Przedsiębiorstwom które działają na rynku krócej niż pół roku niestety bardzo trudno dostać kredyt. To znacznie ogranicza możliwość ich szybkiego rozwoju Sprawdź zatem oferty banków, dobry research pozwoli znaleźć bank, którego wymogi będziesz w stanie spełnić. Wystrzegaj się jednak parabanków, oferują one kredyt na wysoki procent. Alternatywną opcją jest możliwość skorzystania z rządowego programu Pierwszy biznes – wsparcie na starcie, który umożliwia pożyczenie środków w kwocie do 100 tys. zł.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Bank centralny vs koszt kredytu

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Własna firma – dotacje z Unii Europejskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *