Wiele początkujących inwestorów popełnia błędy podczas inwestowania pieniędzy. Bardzo często prowadzi to do uzyskania dużej straty, która przewyższa to, co się zyskało. Inwestowanie pieniędzy nie jest łatwym zadaniem. Wymaga ono wielu rzeczy, które mogą Ci pomóc. A w konsekwencji sam się o tym przekonasz, bo zobaczysz, że uzyskane zyski przegoniły stratę. W tym artykule zostaną wymienione najczęstsze błędy podczas inwestowania. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się jak nie inwestować pieniędzy.

Przeczytaj o: Zaliczka czy zadatek — czym się różnią i co wybrać?

Jak nie inwestować pieniędzy jak założyć działalność

Brak wiedzy o inwestowaniu w konkretną branżę

Pierwszym podstawowym błędem jest brak wiedzy w temacie związanym z inwestycją. Jeśli chcesz grać na giełdzie, obejrzyj poradniki w internecie, przeczytaj artykuły, książki na ten temat. Im więcej się dowiesz, tym większa szansa, że zrozumiesz wszystko i zaczniesz świadomie grać.

Brak strategii inwestycyjnej

Plan inwestycyjny to druga bardzo ważna rzecz. Nie można zacząć inwestować bez opracowania strategii. Niestety bardzo często prowadzi to straty pieniędzy, których nie można odrobić. A po opracowaniu własnego planu pozwoli Ci to uniknąć sytuacji, gdy pod wpływem emocji wykonasz bez myślenia poważne ruchy.

Inwestowanie, które jest niezgodne z planem

Jak już masz opracowany plan na inwestowanie, trzymaj się go. Nadwyrężanie własnych ustaleń z jednej strony może przynieść Ci szczęście, ale z drugiej też odczuwalną stratę. Jeśli opanujesz inwestowanie, zawsze możesz zmodyfikować plan, ale rób to z rozsądkiem.

Kupowanie akcji tanich spółek

Niska cena akcji nie zawsze oznacza, że warto ją kupić. Dobrze jest zbadać jej historię, poczytać o podmiocie, sprawdzić jej wycenę w większym okresie czasu. Akcja kupiona za 75 groszy nie musi być tańsza od tej za 75 zł.

Jak nie inwestować pieniędzy jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Czytaj  Finansowanie działalności gospodarczej

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Oprocentowanie kredytu – wskaźnik WIBOR

Inwestowanie bez własnej analizy

Samodzielne przeprowadzanie analiz pozwoli Ci to na zrozumieniu zasad funkcjonowania giełdy. Pozwoli to na wykonywanie kolejnych kroków, które będą bardziej przemyślane i słuszne. Oprócz tego dzięki własnej analizie wyciągniesz wnioski na przyszłość.

Brak ustawionych zleceń stop-loss

Stop-loss jest to forma zabezpieczenia. Polega na tym, że akcje zostaną sprzedane, jeśli kurs spada poniżej ustalonego limitu. Oznacza to, że dobrze jest wyznaczyć sobie optymalny poziom strat, tak aby stracić jak najmniej pieniędzy.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Polski Ład — niższy limit płatności gotówkowych

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Europejski przelew SEPA - co to jest ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *