Crowdfunding jest to finansowanie jasno określonych projektów poprzez społeczność internetową. Istnieje wiele portali, na których znajdują się osoby lub grupy osób zbierających pieniądze na jakiś cel. Jest to bardzo dobra możliwość, aby spełnić swoje plany lub marzenia. Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej w temacie: Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe — jak działa.

Przeczytaj o: Kredyt w rachunku bieżącym – co to jest i na czym polega?

Crowdfunding czyli finansowanie społecznościowe jak działa jak założyć działalność

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe — jak działa?

Osobami finansującymi są internauci. Wśród tych osób może znaleźć się rodzina, przyjaciele, znajomi, ale także osoby, których się nie zna, a które trafiły na dany projekt na portalu. Istnieje wiele osób, które chcą pomagać innym i dokładają swoją cegiełkę przybliżając autora zbiórki do osiągnięcia celu. W zależności od własnego uznania można wpłacać cegiełki o różnej wartości. Począwszy od 5 zł, a kończąc na kilku tysiącach złotych lub więcej. W wielu wypadkach, osoby wspierające otrzymują coś, w formie podziękowania. Mogą to być gadżety, bilety, rysunki, zdjęcia, a nawet udziały w danym przedsięwzięciu. Informacja o takich bonusach znajduje się na stronie osoby zbierającej pieniądze na dany cel.

Portale crowdfundingowe w Polsce

Obecnie istnieje wiele portali, które umożliwiają pozyskiwanie środków. Do najbardziej popularnych należą: zrzutka.pl (suma wpłat na ta platformę wyniosła już ponad 600 mln zł, a liczba projektów ponad 800 tys.) lub wspieram.to. Portale crowdfundingowe w zamian za organizację zbiórek oraz ich obsługę pobierają od pomysłodawcy prowizję, która zazwyczaj waha się od 5% do 10%. Na tych platformach istnieją wyszukiwarki, pozwalające na szukanie projektów związanych z danym tematem lub branżą.

Crowdfunding czyli finansowanie społecznościowe jak działa jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Upadek firmy - postawa menadżera
Czytaj  Faktoring a kredyt obrotowy

Z crowdfundingu może skorzystać każdy i bez żadnych ograniczeń. Dotyczy to zarówno osób wspierających, jak i tych, które chcą skorzystać z tego wsparcia. Nie istnieją żadne regulacje prawne, które określałyby kto może wziąć w nich udział. Najważniejszy jest powód, żeby był chętny do wspomożenia. Chęć uzyskania w ten sposób pieniędzy pod przykrywką fałszywych informacji obraz wymyślonego celu nie jest dobrym pomysłem. Może doprowadzić to do problemów.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Upadek firmy - postawa menadżera

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Faktoring a kredyt obrotowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *