Bardzo często osoby, które chcą wziąć kredyt (najczęściej hipoteczny) zastanawiają się nad swoją zdolnością kredytową, a szczególnie nad jej zwiększeniem. Jest to ważne z tego względu, że wysokość zdolności kredytowej wpływa na wysokość kredytu jaki można otrzymać. Obecnie są coraz większe trudności w otrzymaniu kredytu, szczególnie na wysoką kwotę pieniędzy. Spowodowane jest to rosnącą inflacją oraz także podwyższeniem stóp procentowych. Jak zatem można zwiększyć zdolność kredytową? Przeczytaj artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj: Kredyt hipoteczny dla firmy – co to jest i na czym polega?

Jak można zwiększyć zdolność kredytową jak założyć działalność

Po pierwsze – umowa w pracy

Jak wiadomo, bank przyzna kredyt z powodu zarobków danej danej osoby. Skoro osoba zarabia, posiada stabilne zatrudnienie, będzie mogła spłacać raty kredytu. Z tego powodu banki zawsze patrzą na jaką umowę zatrudniony jest chętny na uzyskanie kredytu. Najlepszą opcją jest posiadanie umowy o pracę na czas nieokreślony. Bank takiej osobie ufa, wie, że będzie mogła ona spłacać swoje zobowiązanie. Jeśli zatem chcesz otrzymać kredyt, a jesteś zatrudniony na umowę na czas określony i do jej końca pozostało kilka miesięcy, poczekaj aż podpiszesz kolejną umowę. Tych kilka miesięcy będziesz mógł wykorzystać na rzecz, o której opowiem w kolejnym akapicie.

Jak można zwiększyć zdolność kredytową jak założyć działalność

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Kredyt a pożyczka

Po drugie – wyższy wkład własny oraz brak zobowiązań finansowych

Czasem kilka miesięcy poświęconych na czekanie na podpisanie innej umowy wyjdzie Ci na dobre. Przed chęcią złożenia wniosku o przyznanie kredytu dobrze jest uporządkować swoje zobowiązania finansowe. Jeśli płacisz raty za inny kredyt, za samochód lub coś innego uporaj się z nimi. Spłać je jeśli możesz wcześniej. Wynika to z faktu, że posiadane zobowiązania negatywnie wpływają na zdolność kredytową. Dodatkowym atutem podczas chęci wzięcia kredytu na mieszkanie lub dom jest uzbieranie większego wkładu własnego. Im większy wkład własny tym lepiej, będziesz mógł starać się o mniejszy kredyt co przełoży się na mniejszą ilość lat do spłaty.

Czytaj  Kredyt a pożyczka

Po trzecie – a może kredyt z inną osobą?

Innym sposobem jest wzięcie kredytu nie samemu, ale z inna osobą. Jeśli jesteś singlem, to sprawa nie jest wcale aż tak utrudniona. Wynika to z faktu, że o kredyt możesz się starać wraz ze swoim bratem lub siostrą. Jeśli ta osoba ma do Ciebie zaufanie i wiesz, że będziesz spłacał, z pewnością pomoże Ci.

Chcesz założyć działalność w Krakowie?

Zadzwoń – 516 066 671

Chcesz założyć działalność w Poznaniu?

Zadzwoń – 790 840 670

Czytaj  Ubezpieczenie pomostowe kredytu hipotecznego

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Na czym polega sprzedaż długów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *