Dofinansowanie z ZUS -Jakie dokumenty złożyć?

Dofinansowanie z ZUS -Jakie dokumenty złożyć? – Ten artykuł jest kontynuacją tematu o konkursie organizowanym przez ZUS, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w firmach i przeciwdziałanie wypadkom w miejscu pracy. Zanim przeczytasz nieniejszy tekst zachęcam Cię byś zaczął lekturę od artykułu Dofinansowanie z ZUS – jak wypełnić wniosek ?

Dofinansowanie z ZUS -Jakie dokumenty złożyć?

Jakie dokumenty musisz złożyć obowiązkowo ?

Przede wszystkim dołącz do wniosku dokument rejestrowy firmy. Pamiętaj, że nie może być starszy niż 3 m-ce od daty złożenia wniosku. Ponad to dołącz odpis aktu notarialnego potwierdzającego własność obiektu. Możesz dołączyć umowę najmu lub dzierżawy budynku, w którym projekt będzie realizowany.

Dołącz także zaświadczenie z właściwego Urzędu Skarbowego, że nie zalegasz z opłacaniem podatków. Zaświadczenie nie może być wystawione wcześniej niż 1 miesiąc przed dniem złożenia wniosku.

Jak to wygląda w praktyce ?

W praktyce do wniosku o dotację trzeba dołączyć jeszcze kilka ważnych załączników. Zwiększa to szanse wnioskodawcy na otrzymanie dofinansowania. Zapoznaj się z listą poniżej.

  • Przede wszystkim dołącz oceny ryzyka zawodowego dla wszystkich stanowisk pracy objętych Projektem. Trzymaj się wytycznych organizatora konkursu.
  • Koniecznie dołącz pomiary poziomu czynników uciążliwych i szkodliwych dla zdrowia na stanowisku pracy – w przypadku czynników szkodliwych wykonane przez akredytowane laboratoria określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011 r. w sprawie badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.
Dofinansowanie z ZUS -Jakie dokumenty złożyć?
  • Ponad to dołącz oceny obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego – zawierające w szczególności elementy wskazane w Wytycznych do opracowania oceny obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego. Oczywiście tylko wtedy jeśli projekt tego dotyczy.
  • Warto dołączyć ofertę handlową jeśli chcesz kupić jakieś urządzenie.
  • Dodaj też dokumentację koncepcji lub projektów technicznych zaplanowanych działań –przygotowane zgodnie z wymogami przepisów prawa albo zawierające elementy wymagane w tego typu dokumentacji,
  • kosztorysy materiałowe lub montażowe.
  • Warto dodać dokumentację zdjęciową. Chodzi o – zdjęcia stanowisk pracy objętych Projektem, przedstawiające obecny stan warunków pracy oraz zadania realizowane na tych stanowiskach pracy, pozwalające na dokonanie ich oceny.
Czytaj  Jak uzyskać umorzenie należności ZUS?

Jak widać proces udziału w konkursie jest pracochłonny. Sami Państwo ocenić czy warto zadać sobie trud.

Chcesz założyć działalność?! Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami!

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Kraków – Coworking Rynek 28

Wirtualne Biuro Wrocław – Coworking Centrum

Wirtualne Biuro Poznań – Clockwork

Biuro247

Czytaj  Jednorazowe odszkodowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *